اسباب‌بازی‌ها و بازی‌های مختلف هر کدام به نوعی بر رشد ذهنی و جسمی کودک و مهارت‌های او تاثیر می‌گذارند، اما بازی لگو نقش بسزایی در این زمینه دارند، تاثیری همه جانبه که حتی آینده کودک را در بزرگسالی نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند.
کودک با لگوها چیزی می سازد، آن را مشاهده می کند و هر زمانی که دوست داشت آن را بدون هیچ گونه ترسی خراب می کند و از نو می سازد.
چون کودک در لگو بازی در ساختن و خراب کردن آزادی عمل دارد احساس خستگی نمی کند.
این عمل باعث می شود کودکان برای روبرو شدن با مسائلی در زندگی واقعی از روش های مختلفی استفاده کنند و اگر راه بهتری یافتند به راحتی راه قبلی را رها کنند.
در بازی لگو، کودک معمولاً باید دقایق بسیاری را صرف ساختن شی ء مورد نظر کند.
اهمیت بازی لگو در این است که یادگیری کودک هیچ وقت جنبه تکراری و خسته کننده پیدا نمی کند و به وسیله قطعات لگو می توان اشکال مختلف و جدید درست کرد.
قطعات آن به سهولت روی هم سوار می شوند و به آسانی شکل می گیرند، به همین دلیل مورد توجه و علاقه کودکان بوده و می توانند هر روز چیز جدیدی بسازند و از آن لذت ببرند.

مزایای بازی لگو

بازی لگو و تقویت ریاضی کودکان:

بازی‌های کودکانه تاثیر بسزایی در شکل‌گیری مهارت‌های محیطی افراد دارند و همین مهارت‌ها زمینه ساز موفقیت‌های افراد در زمینه‌هایی گوناگونی از جمله علوم و مهندسی هستند.
مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که با اسباب‌بازی‌های ساخت‌وساز و ساختنی ها و ساختارهای پیچیده مانند لگو  در کودکی بازی کرده‌اند،توانایی درک فضایی بیشتری دارند و هوش فضایی-تجسمی و ریاضی و منطقی شان رشد یافته است و  نسبت به همسالان خود، عملکرد بهتری در آزمون استدلال فضایی مانند مهارت لازم برای چرخش ذهنی اشیا داشتند.
با فراهم آوردن آموزش‌های فضایی لازم و ارائه اسباب‌های مرتبط قبل از شروع تحصیل، می‌توان به کودکان فرصت داد تا مهارت‌های لازم در زمینه‌های مختلف مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی را به دست آورند.
در واقع ،در بازی لگو کودکان با مفاهیم ساده ریاضی و علوم مانند منطق فضایی، تعیین الگو ها و اندازه اجسام آشنا می شوند و توانایی تصور و پیاده سازی و ساختن را تمرین می کنند.
کودکان می توانند مفاهیم جمع و تفریق را با استفاده از لگو بیاموزند بدون اینکه بدانند در حال یادگیری چیزی هستند و یک نوع بازی ریاضی کودکان محسوب می شود.

lego 2048px 0906

بازی لگو و افزایش شادی و نشاط در کودکان:

هدف اصلی فعالیت موسسه آموزشی لگو، بالا بردن مهارت‌های یادگیری و آموزش حل مسئله به کودکان و خلاقیت است.
و شما می توانید کودکتان را آزاد بگذارید تا تصور کند و بسازد.
این موسسه، بازی را یکی از پایه‌های اصلی بالا بردن سلامت روانی و کیفیت زندگی می‌داند و برای همه افراد، در هر سن و سالی که باشند، چیزی برای ارایه دارد.

لگوهای بازی‌دونه

بازی لگو و مهارت‌های جسمی و روانی:

لگو، به بچه‌ها یاد می‌دهد که سه‌بعدی فکر کنند.

لگو، مهارت حل مساله، برنامه‌ریزی و هماهنگی چشم و دست کودک را افزایش می دهد.

لگو، باعث تقویت مهارت‌های اجتماعی کودکان و طرز تفکر نقادانه می‌شود.

لگو، اصول مهندسی و مکانیک،مفاهیم هندسی و ریاضی را به کودک می‌آموزد.

لگو تجسم خلاق و خوش فکر بودن را به کودک می آموزد و باعث افزایش تصورات و تخیلات کودک و ابتکار او می شود.
در واقع آزادی عمل در بازی باعث می‌شود کودک دست به خلاقیت و ابتکار بزند و چیزهای جدید بسازد و نقش بازی در رشد خلاقیت کودکان را نباید نادیده گرفت.

لگو باعث افزایش قدرت عضلات دست و انگشتان کودک و تقویت مهارت های ظریف کودک می شود و جزء بازی های حرکتی کودکان است.

بازی با لگو مفاهیم بسیاری به فرهنگ لغت کودکان اضافه می‌کند و از طریق این بازی، کاربرد لغات را به طور محسوس در زندگی مشاهده می‌کنند.
از طریق لگوها، کودک با واژه‌هایی مانند: “جلو، عقب، پشت، زیر، روی، داخل، خارج، …”  آشنا می شوند.

باعث تقویت قدرت بیان و داستان‌سازی نیز می‌شود: کودک هنگام ساختن، لغات جدید را می‌آموزد  و جملات زیادی را نیز می سازد و در نتیجه نه تنها قدرت بیانش پرورش می‌یابد بلکه داستان‌سازی نیز می‌کند و باعث تقویت زبان آموزی کودک می شود.

کودک با هر بار ساخت و ساز و سپس خراب کردن با مفاهیم تجزیه و ترکیب اجسام آشنا می‌شود.

بازی لگو به عنوان یک بازی فکری در ایجاد و بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان بسیار تاثیرگذار است به این صورت وقتی کودک با قرار دادن قطعات در کنار یکدیگر چیزی جدید می‌سازد، احساس غرور و پیروزی می‌کند و همین باعث اعتماد به نفسش می‌شود.

wepik 2021108 21728

بازی لگو و آموزش رنگها:

برای آموزش رنگ ها می توان از لگو ها استفاده کرد.
برای مثال از فرزند خود بخواهیم قطعات هم رنگ را از هم جدا کند،

برای یاد دادن اشکال مختلف از او بخواهید قطعات هم شکل را جدا کند و یا ستونهایی از قطعات هم رنگ یا هم شکل بسازد.

HighRes LEGO DUPLO bricks story

بازی لگو متناسب با سن:

متناسب با هر سن، هوش و استعداد هر کودک می توان از لگو یا سازه ها استفاده کرد.
با توجه به سن کودک قطعات مناسب را در اختیار وی قرار می دهیم هرچه سن کودک کمتر باشد بایستی قطعات محدودتر و اندازه آن بزرگتر باشد. در سن دو سالگی به دلیل اینکه انگشتان و مچ دست کودک مهارت چندانی ندارد این وسایل باید بزرگ باشد تا کودک خسته و مأیوس نشود.

در نتیجه بازی لگو بسیار جذاب، سرگرم کننده، مناسب سنین مختلف می باشد که مهارت های بسیاری به کودکان و یا حتی بزرگسالان می آموزد.

structuringt

چند تا از لگوهای بازی‌دونه رو اینجا معرفی کردیم:

لگو خانه سازی 91 تکه چمدانی:

 

لگو خانه سازی 91 تکه چمدانی یه اسباب بازی دوست داشتنی برای لگو بازا و اونایی که بازی های بچین بچین دوست دارن تا دنیای جدیدی رو بسازن .

بازی های خانه سازی به ویژه لگو های خانه سازی موجب میشه کودکان با سازه ها و نحوه ساختن اشنا بشن .

شکل ها و ساختن اونا رو یاد میگیرن و همچنین کاربرد لگو هارو

یاد میگیرن که با متصل کردن لگو ها ساختمان . اشین . درخت و… بسازن و کلی کیف کنند

و باعث بالا رفتن مهارت ظریف دستشون میشه

لگو خانه سازی 91 تکه چمدانی حمل نقل اسانی داره  بچه ها میتونن بعداز بازی همه لگو هارو داخل چمدون جمع کنند

همچنین بی خطر است و رنگ های زیبایی دارد

باعث افزایش هماهنگی چشم و دست و بالابردن تمرکز میشه

جنگا چوبی چند کاره:

 

بازی جنگا چوبی چند کاره یه بازی هیجان انگیز که هم بچه ها عاشقش میشن و هم بزرگتر ها این بازی رو میشه به چندین روش بازی کرد و از بازی کردن لذت برد.

بازی فکری جنگا یک مجموعه متشکل از 54 قطعه هم اندازه چوبی طرح‌دار در سه رنگ آبی زرد سبز

با ابعاد 7*2*1.5 سانتی‌متر همراه با یک چکش چوبی و چهار تاس چوبی می‌باشد.

این قطعات را می‌توان هم به صورت دومینو پشت سر هم چید

و هم می‌توان آن را به صورت برج هیجان

و یا جنگا در‌آورد همچنین هر کدام از رنگ‌ها قطعات یک پازل چوبی 18 تکه را تشکیل می‌دهند، که همین امر سبب افزایش تنوع و کارایی این مجموعه شده.

روش های بازی جنگا چوبی:

روش اول: ساخت پازل

روش دوم: ساخت برج هیجان جنگا

روش سوم: ساخت برج تعادل (بازی های تعادلی )

روش چهارم: بازی دومینو

آگور 75 قطعه:

 

اسباب بازی آگور 75 قطعه  یه بازی ساختنی جذاب که کودکتون تبدیل به یک معمار کوچولو میکنه در عین حال باعث پرورش خلاقیت کودکان میشه و باعث افزایش هوش فضایی کودک میشه و بسیار با کیفیته، بچه ها میتونن ساعت ها باهاش سرگرم باشند و از بازی باهاش کلی لذت ببرند.

تقویت مهارتهای ظریف حرکتی، پرورش خلاقیت و تخیل، توسعه هوش هندسی و فضایی از جمله اهداف این اسباب بازیها است. در تولید محصول آگور 5625 ضمن توجه به اهداف ذکر شده، رعایت استانداردهای لازم به شما کمک می کند تا با اطمینان این محصول را در اختیار کودک خود بگذارید؛ مواد و رنگهای استاندارد و کاملا غیرمضر، جنس نشکن و با کیفیت قطعات، اتصال خوب بلوکها، و ابعاد بزرگ برای پیشگیری از خطر بلعیده شدن یک محصول با کیفیت ایرانی را برای شما فراهم کرده است.

 اسباب بازی آگور با دفترچه راهنمای همراه آن است زیرا کودکان میتوانند علاوه بر سازه های تخیلی خود، با الهام گرفتن از تصاویر این دفترچه، اشکال متنوع بیشتری را ساخته و مهارت های خود را پرورش دهند. این اسباب بازی برای خانه ها، مهدکودکها و مراکز بازی کودکان یک پیشنهاد خوب و ایده آل است. 

لگو دانی بال 105 قطعه:

 

کودک شما می‌تواند با این اسباب‌بازی با استفاده از قوای خلاقیت خود اشکال متنوعی خلق کند و مسیرهای گوناگونی را برای حرکت توپ‌ها به وجود آورد. ساختن مسیرهای متنوع و دیدن حرکت توپ‌ها در مسیری که خود کودک با خلاقیت و آزمون و خطا چیده است، لذت فراوانی برای او به ارمغان می‌آورد
و اعتماد به‌نفس او را تقویت می‌کند. این بازی همچنین آموزش‌های فراوانی به همراه دارد. بازی با این مجموعه طیف وسیعی از مهارت‌ها، از جمله:
هماهنگی چشم و دست، دقت و تمرکز، قدرت تخیل و خلاقیت را در کودکان پرورش می‌دهد و باعث آشنایی آن‌ها با قوانین پایه‌ی علت و معلول و حرکت می‌شود.
اسباب‌بازی لگو دانی بال با مواد اولیه مرغوب تهیه شده است و جهت تقویت ماهیچه‌های دست و یادگیری مفهوم رنگ نیز به کار می‌رود.

دانی نو اسباب بازی
لگو دانی بال 105 قطعه

 

 

سازه چین 180 قطعه:

 

یک محصول ساختنی شامل ۱۸۰ قطعه‌ی پلاستیکی در دو شکل و چهار رنگ زیبا و درخشان است که با آن‌ها می‌توان اشکال سه بعدی گوناگونی را خلق کرد.
وجود دو شکل ستاره‌ای و دایره‌ای در این محصول امکان ساخت شکل‌های متنوع‌تری را ایجاد می‌کند و از این راه گستره‌ی تخیل کودکان را وسیع‌تر کرده، بر خلاقیت آنان می‌افزاید.
این لگو به کودک یاد می دهد که باید راه کار و روشی برای حل مسئله پیدا کند. و نیز زمینه همکاری و رشد مهارت های اجتماعی کودک را گسترش می دهد.
بازی فکری اثرات بسیار عالی و جالب توجهی دارد و در طول سال ها موجب شادی کودکان بوده است.
برخلاف اسباب بازی های دیگر که تنها جنبه سرگرمی دارند، درس های زیادی از بازی با سازه چین قلقلک می توان فرا گرفت.

لگو ریز 250 قطعه بازیتا:

لگو ریز 250 قطعه بازیتا یک لگوی باکیفیت از محصولات بازیتاست که کودک با ترکیب قطعات لگو و با استفاده از خلاقیت و تخیل خودش شکلهای مختلف را می سازد.

بریکس چوبی 40 قطعه جعبه چوبی:

 

اگر به اسباب بازی های چوبی علاقه دارید و میخواهید جنس متفاوتی از اسباب بازی را تجربه کنید؛ بریکس چوبی 40 قطعه  محصول عالی و متفاوتی است,باید بدانید که شرکت سپتا با طراحی و تولید اسباب بازی بریکس چوبی جعبه چوبی به کمک شما در این زمینه آمده است.

اسباب بازی بریکس چوبی دارای قطعات متنوعی است و باعث می شود کودک بتواند بی‌نهایت سازه های چوبی بسازد و ساعت ها سرگرم بازی باشد. از مزیت های این اسباب بازی می توان به متفاوت بودن جنس متریال آن اشاره کرد.
بازی با این محصول و چیدن قطعات چوبی بر روی هم حس خوبی به کودک می دهد و در عین حال موجب افزایش خلاقیت و ایده پردازی، تقویت توانایی حل مسئله و تصمیم گیری، افزایش قوه تخیل و خیال پردازی، افزایش اعتماد به نفس، هماهنگی هر چه بیشتر دست و چشم و افزایش دقت و تمرکز او می شود.

همچنین بازی با این اسباب بازی باعث تقویت هوش تصویری – فضایی، هوش حرکتی – جنبشی، هوش منطقی – ریاضی می شود.

اسباب بازی بریکس چوبی جعبه چوبی سپتا از چوب راش مرغوب و با کیفیت ساخته شده است و قطعات آن به طور کامل صیقل داده شده و هیچ لبه تیزی ندارد‌.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها