دیگر مقالات

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 1

مقدمه ای بر مهارت های اجتماعی کودکان

تعریف مهارت های اجتماعی

مجموعه توانمندی هایی است که موجب موفقیت در زندگی اجتماعی فرد می شود.
هر فرد برای زندگی موفق در یک جامعه، علاوه بر  مهارت های فردی به مهارت های دیگری نیاز دارد که از آن به نام مهارت های اجتماعی یاد می کنند.
کودکان برای آن که خودشان را با اجتماعی که در آن زندگی می کنند، سازگارتر کنند باید انواع مهارت های اجتماعی مختلف را بیاموزند.
مهارت های اجتماعی کودکان در برگیرنده طیف وسیعی از توانایی های گروهی ، از آغاز ، حفظ و پایان یک مکالمه ساده تا تشخیص علائم ارتباط اجتماعی و حتی پیچیده ترین آن ها مثل ، فرایند حل مشکل و تعارض است.
والدین می توانند مهارت های اجتماعی کودکان را با استفاده از روش های گوناگون مثل مدل سازی ، نقش بازی کردن و اجرای نمایش و تمرین به فرزندانشان بیاموزند.

بیانات چهره ای مثل خندیدن،رعایت فاصله اجتماعی نسبت به دیگران،چگونگی صدا،احوالپرسی با دیگران،گفتگو کردن،بازی و کارکردن با دیگران،جلب توجه و درخواست کمک،مهار پرخاشگری ،آراستگی و بهداشت پایه و اساس مهارت های اجتماعی کودکان هستند.

تاثیر والدین در مهارت های اجتماعی کودکان

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 14

ما به تغذیه فرزندمان خیلی اهمیت می دهیم ،بهترین غذا و لباس را با قیمت بالا می خریم،به خاطر مدرسه خیلی نگران هستیم،هزینه های بالایی را صرف آموزش بچه ها می کنیم.
اما چقدر به رشد مهارت های اجتماعی کودکان خود توجه می کنیم؟
اینکه چقدر به هم بازی و نقش همسالان در زندگی فرزندمان توجه می کنیم؟
خب نقش پدر و مادر مهم است ولی هرگز نمیتواند جای بازی و هم بازی را برای فرزند ما بگیرد.
در زمان های گذشته خانواده های پرجمعیت و با  تعدد فرزندان این مشکل را نداشتند، به خاطر اینکه فرزندان بزرگتر می توانستند در تعامل با فرزندان بعدی به رشد زبان آموزی و خیلی از مهارت های دیگر اونها کمک کنند و یک جورایی کار پدر و مادر رو هم راحت می کردند.
ارتباط فامیل،ارتباط دوستان و همسایگان زیاد بود.
ولی امروزه در جوامع شهری با آپارتمان های کوچک ،پدر ومادر های درگیر شغل و اینکه اکثرا تنها ممکن است زندگی کنند و از فامیل و خانواده به دور باشند،بچه ما از نعمت هم بازی محروم است.
بنابراین چیکار میتونیم بکنیم که این مشکل کمبود مهارت های اجتماعی کودکان را برطرف کنیم؟
خب خیلی از خانواده ها به این فکر میکنند که ما چاره ای نداریم و منتظر می مانند تا بچه راهی مدرسه شود تا اونجا مهارت های اجتماعی را بتواند کسب کند. ولی خیلی دیر هست چون تازه با رفتن به مهدکودک مشکلات ناسازگاری و مشکلات مربوط به رشد اجتماعی بچه شروع می شود و باید خیلی زودتر از این به فکر افتاد.

نشانه های کمبود مهارت های اجتماعی کودکان و اوتیسم

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 16

ممکن است فرزند شما با مادر و تاحدودی هم پدر ارتباط خوبی داشته باشه اما وقتی با غریبه ها مواجه می شود ممکنه که به شدت خجالت بکشه و پنهان بشود.
ولی بعضی وقت ها فقط مسئله خجالت نیست و صحبت مشکلاتی بیش از این هستش.
یعنی شما می بینید که فرزند شما اصلا به سمت کودکان هم سن و سالش نمی رود،ترجیح می دهد تنها بازی کند و یا فقط با مادرش بازی کند،اسباب بازی بهش می دهیم میبینیم که هیچ بازی معناداری با اسباب بازی نمی کند.
مثلا یک دختربچه باید عروسک را ناز کند،غذا دهنش کنه،بغلش کند ولی می بینید نه !
عروسک را پرت می کند و یا یک پسربچه وقتی با ماشین بازی می کند باید بازی های معنی دار داشته باشد ،نه اینکه فقط ماشین را راه ببرد بلکه خودش بشه راننده و مثلا پارک کند و تصادف کند.
اگر بازی های معنی دار انجام نمی دهد،اگر به سمت همسالان زیاد تمایل ندارد،اگر ارتباط چشمی اش با غریبه ها ضعیف است،یعنی سعی بکند تو چشم غریبه ها نگاه نکند،اگر بچه کم حرف می زند و سعی می کند از حرف زدن فقط در حد نیاز استفاده کند،اگر جملاتی که به کار می برد اشتباهه یعنی دستور زبان غلط دارد،به جای اینکه بگه “من اینو خوردم” بگه “علی اینو خورده” .
این ها را دقت کنید،این ها ممکن است که نشان دهنده کمبود مهارت های اجتماعی کودکان و بعضی از علایم کمبود طیف اوتیسم باشد،بنابراین بهتر است شما به پزشکتان مراجعه کنید تا از نظر طیف اوتیسم بچه ارزیابی شود تا درمان مناسب به موقع صورت گیرد.

در حال حاضر بسیاری از محققان اتفاق نظر دارند که مهارت‌های اجتماعی کودکان آموختنی هستند.
زیرا کودکانی که در محیط‌های نامناسب بزرگ شده‌اند، از لحاظ اجتماعی رفتارهای نامعقول دارند.
با توجه به این مسائل، دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت نقش مهمی در طراحی برنامه‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی داشته‌اند و با استفاده از تجارب خود و همچنین تئوری‌های مطرح‌شده در این حوزه برنامه‌­های مربوط به آموزش مهارت اجتماعی کودکان را طراحی می‌کنند.

مهم ترین مهارت های اجتماعی کودکان

چگونه مهارت‌های اجتماعی را به کودکان آموزش دهیم؟

مهم ترین مهارت های اجتماعی کودکان به گزارش مجله  راسخون ، عبارتند از:

سلام کردن

کودکان از طریق تعامل با هم سالان شان با آن ها ارتباط برقرار می کنند.
نخستین گام در برقراری ارتباط، سلام کردن به دیگری است. ما نه تنها با استفاده از واژگانی مثل« سلام » و « حالت چطوره »، بلکه با تغییر حالت چهره، تُن صدا، ژست و فرم نشستن و ایستادن نیز با افراد دیگر ارتباط برقرارمی کنیم.
کودکانی که مشکل ارتباطی دارند، ممکن است به افراد آشنای خود هم سلام نکنند. آن ها ممکن است درست کنار دوست شان راه بروند، ولی حتی یک نگاه هم به او نکنند یا اگر حرفی بزنند، احتمالاً تماس چشمی با او برقرار نمی کنند و سرشان را به زیر می اندازند. در مواردی، اگر سلام هم بگویند، ممکن است تن صدای شان چندان دوستانه و صمیمی نباشد. بخش غیرکلامی سلام کردن هم به اندازه ی بخش کلامی آن اهمیت دارد.
هنگام سلام کردن مهم نیست که کودک از چه عبارت و جمله ای استفاده می کند یا با چه لحن و حالتی جمله اش را بیان می کند، مهم آن است که طوری به دوستش سلام کند که او از دیدنش احساس شادی و خوشحالی کند.
این یکی از نشانه های مهارت های اجتماعی کودکان است.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 18

پیش قدم شدن در گفت و گو

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 20

بعد از سلام و احوال پرسی، معمولاً گفت و گو شروع می شود.
برای ورود به بحث، کودک باید بتواند مکالمه ای را آغاز کند، ادامه دهد و به پایان برساند.
این مهارت مستلزم خوب گوش دادن و توجه کردن است.
برای مثال، او باید اصل « رعایت نوبت » را بداند.
گاهی کودکان موضوعی برای صحبت کردن با یک دیگر ندارند، در این گونه موارد می توانند پرسشی را مطرح کنند؛ مثل کارتون خرس ها را دیده ای؟
یا می دانی در مدرسه چه اتفاقی افتاده است؟
موضوع بحث باید برای هر دو طرف جالب و جذاب باشد تا هر دو را به نوعی درگیر صحبت کند.
مکالمه ی یک طرفه موجب خستگی و کسالت دو طرف می شود و ممکن است موجب قطع همین ارتباط ساده هم شود.
حتی ممکن است تأثیر منفی در ذهن آن دو بگذارد و در آینده هم تمایلی برای صحبت کردن با هم نداشته باشند.
پس گوش کردن مثل صحبت کردن مهم است.
اگر کودک علاقه ای به آن چه دوستش می گوید، از خود نشان ندهد، ممکن است از صحبت کردن با او منصرف شود.
کودکان کم توجه و پرتحرک، اغلب زمان صحبت کردن و گوش کردن را درست تشخیص نمی دهند.
این موضوع نیز نقش مهمی در مهارت های اجتماعی کودکان دارد.

درک احساس شنونده

زمانی که یک گفت و گو آغاز می شود، برای حفظ و ادامه ی آن لازم است که گوینده به حالت های عاطفی شنونده اش توجه داشته باشد.
کودکانی که مشکل ارتباطی دارند، اغلب در درک احساس شنونده نیز ناتوان هستند، در حالی که کودک اجتماعی، سریع و راحت می تواند حالت های احساسی شنونده اش را بشناسد و طبقه بندی کند، آن گاه سخنانش را ارزیابی کند و بر اساس پاسخ هایی که از شنونده دریافت می دارد، کلماتش را انتخاب کرده و گفت و گو را ادامه دهد.
این موضوع نیز نقش مهمی در مهارت های اجتماعی کودکان دارد.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 22

هم دلی کردن

هم دلی کردن شبیه درک گفته های دیگران است، با این تفاوت که شنونده باید سعی کند احساسات سایر افراد را نیز درک کند. هم دلی کردن این امکان را به فرد می دهد که بتواند ارتباط واقعی با دوستانش برقرار کند. برای مثال، اگر دانش آموزی در درس ریاضی نمره ی 20 گرفته ولی دوستش 11 شده است، بتواند شادی خود را کنترل کرده و با دوستش به ابراز هم دردی بپردازد. او می تواند با گفتن جمله ای نظیر « اشکال ندارد، سعی کن در امتحان بعدی بیش تر درس بخوانی تا نمره  بهتری بگیری »، او را دلداری دهد. اینها نشانه ای بر رشد مهارت های اجتماعی کودکان شماست.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 24

یافتن نقاط مشترک

برای حفظ یک مکالمه ی دوستانه، توجه به نقاط مشترک هر دو طرف اهمیتی خاص دارد.
این سرنخ ها به کودک یا نوجوان کمک می کند تا تمایل بیش تری برای ادامه ی دوستی و دیدارهای بعدی با هم داشته باشند.
بخش مهم شناخت این سرنخ ها، توجه به لحن و زیر و بمی صدای افراد است.
برای مثال هر دو از یک ویژگی آموزگارشان خوش شان بیاید یا به ورزش فوتبال علاقه مند باشند.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 26

پیش بینی کردن

برای حفظ گفت و گو، کودک باید از قبل بتواند تأثیر گفته های خود را بر شنونده پیش بینی کند و افکار شنونده را در نظر داشته باشد.
برای مثال، اگر احساس می کند که جمله اش می تواند موجب ناراحتی، آزردگی، خشم یا اندوه شنونده شود، ممکن است شیوه ی بیان کلمات یا جملات خود را تغییر دهد. کودکان غیر اجتماعی معمولاً توجهی به این نکته ندارند و قادر نیستند کلام خود را تغییر دهند.
در مورد آن چه قصد دارند بگویند، کمی فکر می کنند و آن گاه به زبان می آورند.
برای مثال، وقتی کودکان و نوجوانان در حال صحبت درباره ی تیم ورزشی مورد علاقه شان هستند و از این گفت و گوی خود لذت می برند، بدیهی است که اگر یک نفر به آن ها بگوید « هفته دیگر امتحان ریاضی داریم، آیا شما تمرین کرده اید؟ » خوش شان نخواهد آمد و او را طرد خواهند کرد. زمانی که فرد کلام دیگران را قطع می کند ( وسط حرف دیگران می پرد ) و بدون در نظر گرفتن شرایط فعلی جمع، سخنی می گوید، مورد بی مهری سایرین قرار خواهد گرفت.

شیوه حل مسئله

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 28

بخش دیگری از مهارت اجتماعی افراد مربوط به تشخیص درست اختلاف ها و مسائل بین افراد است.
گاهی ممکن است فردی با گفته های شما موافق نباشد و از شنیدن سخنان شما خشمگین شود و شروع به پرخاشگری و تندی با شما کند، در این گونه موارد چگونگی پاسخ دهی شما به حالات عاطفی شنونده، تأثیر زیادی بر روند گفت و گو دارد. کودکان و نوجوانانی که توانایی درک اختلافات ضمن گفت و گو را ندارند، معمولاً دچار ضعف ارتباطی هستند.
آن ها خیلی زود عصبانی می شوند و ممکن است از صحبت کردن با شنونده تا مدت ها صرف نظر کنند.
این گونه کودکان می خواهند همیشه برنده باشند و اصولاً برایشان مهم نیست که چه بهایی برای این برنده شدن باید بپردازند ( از دست دادن دوست ).
این گروه مدام در اجتماع لطمه می خورند و برای خودشان دشمن می تراشند.
اختلاف داشتن با دیگران اجتناب ناپذیر است و اغلب برای شفاف سازی موضوع باید به گفت و گو بپردازند.
برای یک مکالمه و گفت و گوی دو طرفه و حفظ روابط دوستی نیاز به برنده شدن یک طرفه نیست، بلکه باید هر دو طرف از مکالمه برنده بیرون بیایند.
درواقع شیوه حل مسئله در مهارت های اجتماعی کودکان نقش موثری دارد.

استفاده از روش بارش مغزی

استفاده از روش بارش مغزی نیز می‌تواند مؤثر باشد.
به این صورت که کودک متوجه شود راه حل‌های مختلفی برای یک مسأله وجود دارد و با تفکر راه‌های مختلف را برای مشکل عنوان شده توسط مشاور یا مربی پیشنهاد دهد و راه حل‌ها در گروه به بحث گذاشته شود. با این روش می‌توانیم به کودکان این مسأله را بیاموزیم که بیش از یک راه حل برای هر مشکل وجود دارد.
یافتن راه حل‌های جایگزین حل مسأله اجتماعی نیز بر مهارت‌های اجتماعی کودکان مؤثر بوده است.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 30

عذرخواهی کردن

هر فردی ممکن است گاهی دچار سوء تفاهم و اشتباه در روابط اجتماعی خود با دیگران شود.
فردی که از مهارت های اجتماعی بالایی برخوردار است، با اعتماد به نفس کافی پا پیش می گذارد و بابت اشتباهش عذرخواهی می کند.
با این شیوه پسندیده، او سریع و آسان می تواند رفتارش را تصحیح کند.
کودکانی که در مهار تهای اجتماعی ضعیف هستند، هنگام بیان عذرخواهی دچار دردسر می شوند و دست و پای خود را گم می کنند.
آن ها می ترسند که دیگران آنان را احمق بدانند در حالی که مردم معمولاً برای کسی که بابت اشتباه خود عذرخواهی می کند، احترام و ارزش بیش تری قائل هستند.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 32

استفاده از ایفای نقش

استفاده از ایفای نقش نیز می‌تواند مؤثر باشد.
می‌توانیم در یک گروه به هر کودک بر اساس داستانی یک نقش بدهیم و مواردی مانند ارزیابی رفتار عمدی و غیرعمدی را در برخوردهای روزانه بین همکلاسی‌ها آموزش دهیم.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 34

بازی های بالا بردن مهارت های اجتماعی بازی‌دونه

نقش بازی بر رشد مهارت های اجتماعی کودکان

نحوه برقراری ارتباط کودک با دیگران را  رشد اجتماعی می گویند.

هر کسی که در زمینه بازی کودکان مطالعه کرده باشد می داند که بچه ها با توجه به سنشان به روش های متفاوتی با دیگران رابطه برقرار می کنند.
بعضی از بازی ها به کودک یاد می دهند چگونه با دیگران دوست شود و از بودن در جمع بهره ببرد و مهارت های اجتماعی کودکان را افزایش می دهد.

  1.  تعامل در بازی با دیگر کودکان، کودک را قادر می سازد تا تصورش را از خود و دیگران به صورت عام رشد دهد.
  2. در  بازی های گروهی که دارای مقررات و قواعد است، بازیکن باید نقش دیگر بازیکنان را بداند و هم چنین باید توانایی «برعهده گرفتن نقش دیگران» را در خود رشد و توسعه دهد، تا از طریق پیش بینی آن چه در آینده اتفاق خواهد افتاد، بتواند رفتار خود را با آن سازگار کند.از طریق بازی کردن نقش های مختلف بزرگ سالان، مقررات اجتماعی و معیارهایی که رفتار بازیگر را تنظیم می کند، می آموزد.
  3. از طرق بازی کودک قدرت ابراز وجود پیدا می کند و از ترس کمرویی و خجالت بیهوده رها می شود.
  4. کودک در بازی با سایر کودکان، چگونگی ایجاد ارتباط با آنان را یاد می گیرد، دیگران را بهتر می شناسد و از خود نیز شناخت بهتری پیدا می کند.
  5. بازی، عواطف و احساسات کودک را بیدار می کند، در تقویت جسم و روح او تأثیر زیادی داشته و او را به سوی زندگی اجتماعی و قبول مسئولیت ها راهنمایی می کند.
  6. کودک با بعضی از بازی ها، مانند لباس پوشاندن به عروسک، غذا پختن، رنگ آمیزی عکس ها، جواب دادن به تلفن و… به تمرین نقش خود و مسئولیت ها در بزرگ سالی مشغول می شود، موجب ارتباط کودک با محیط بیرون می شود و دنیای اجتماعی او را گسترش می دهد.
  7. موجب شکوفایی استعدادهای نهفته و پرورش خلاقیت در کودکان می شود.
  8. هم کاری و مشارکت کودک توسعه می یابد؛ با رعایت اصول و مقررات آشنا می شود؛ همانندسازی با بزرگ سالان را می آموزد؛ با مفهوم سلسله مراتب آشنا شده و آن را رعایت می کند؛ رقابت را می آموزد و شکست را به طور واقعی تجربه می کند؛ قدرت ابراز وجود پیدا می کند.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 36

بازی های تقویت مهارت های اجتماعی کودکان را قادر می سازد با دیگران همکاری کند، نیازهایش را برآورده سازد، با دیگران ارتباط موثر برقرار کند، تفریح کند و خوش بگذراند.
هر چه کودک بیشتر با دیگران ارتباط داشته باشد، مهارت های اجتماعی وی بهتر رشد خواهد کرد.
مهارت های اجتماعی برای شاد زیستن در خانواده، دوست پیدا کردن و رفتن به مهد کودک و مدرسه بسیار ضروری هستند.
کودکانی که مهارت های اجتماعی بهتری دارند در بین جمع از محبوبیت بیشتری برخوردارند و کمتر سر خورده می شوند.

چند تا از بازی های فکری و گروهی که مهارت های اجتماعی کودکان و  اعتماد به نفس در کودکان به دلیل وجود در جمع را تقویت می کند در این بخش معرفی میکنیم.

با ما همراه باشید.

بازی های بالا بردن مهارت های اجتماعی

مکعب چوبی تغییر چهره جعبه فلزی

مکعب چوبی تغییر چهره یه بازی هیجانی و کاربردی که به ما یاد میده چطور احساسات خودمون رو بروز بدهیم و حالت های چهرمون رو به بقیه نشون بدیم !

مکعب چوبی تغییر چهره

بچه های شما آن را دوست خواهند داشت!

بچه هایی که در حین بازی یاد می گیرند بچه های شادی هستند.

بازی مکعب چوبی تغییر چهره ، کودکان شما را در حین حرکت یا هنگام بازی در خانه شاد و سرگرم می کند!

اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما سرگرمی دارند و ساعت ها بازی می کنند!

مکعب تغییر چهره

مکعب چوبی تغییر چهره جعبه فلزی

مکعب تغییر چهره
شناخت احساسات از مهارت‌های مهمی است که تمام کودکان باید با آن آشنا باشند. بازی مکعب چوبی تغییر چهره یک بازی تعاملی عالی برای آشنایی کودکان با حالت‌های مختلف چهره و احساسات طراحی شده است.

شهر کودک چوبی rail overpass

شهر کودک چوبی rail overpass یه شهر هیجان انگیز و رنگارنگ که بچه ها عاشقش میشن و  پرورش خلاقیت تقویت دقت و تمرکز آشنایی با مفاهیم راهنمایی و رانندگی میشه.

ساختن  شهر کوچک چوبی Rail Overpass علاوه بر تقویت مهارت دست کودکان، مهارت اجتماعی را نیز به انان می آموزد و باعث تقویت خلاقیت کودکان می شود. صحبت کردن درباره ی علائم راهنمایی و رانندگی ، مکان های شهری و اصول حرکت در خیابان و …همه از مفاهیم مهمی هستند که می توانید در طول بازی درباره ی آن ها با کودک خود صحبت کنید. حتما خیلی لذت بخش است که یک شهر برای خودتان داشته باشید، شهری که بتوانید هرطوری دوست دارید آن را تزیین کنید، در خیابان هایش رانندگی کنید و حتی قوانین دلخواه خودتان را برایش وضع کنید. شهر کوچک چوبی Rail Overpass یک مدل شهرسازی است که به کودکان لذت ساختن یک شهر کوچک را هدیه می کند. این بازی آموزشی جالب شامل 40 قطعه ی چوبی پازلی است که کودکان باید با کنار هم قرار دادن آن ها زمین شهر خود را بسازند. این قطعات همه مانند یک شهر واقعی با تصاویری از زمین و گل و گیاه و خط عابرپیاده و خط کشی خیابان و میدان و … طراحی شده و کنار هم قرار دادن آن ها می تواند تصویر زیبایی از یک شهر کوچک ایجاد کند.

اسباب بازی شهر کوچک چوبی

rail overpass

خرید شهر کوچک چوبی

شهر کوچک چوبی

شهر کودک چوبی rail overpass

اسباب بازی شهر کوچک
شهر کوچک چوبی Rail Overpass یک مدل شهرسازی است که به کودکان لذت ساختن یک شهر کوچک را هدیه می کند. این بازی آموزشی جالب شامل 40 قطعه ی چوبی پازلی است که کودکان باید با کنار هم قرار دادن آن ها زمین شهر خود را بسازند. ساختن این شهر علاوه بر تقویت مهارت دست کودکان، مهارت اجتماعی را نیز به انان می آموزد و باعث تقویت خلاقیت کودکان می شود.
موجود نیست !
بررسی محصول

بازی بوم بال

این بازی برای بچه های 6 تا 107 سال مناسبه و هیچ محدودیتی تو تعداد بازیکن‌ها نداره. پس با خیال راحت می‌تونید بوم بال بازی کنید!

توی مهمونی‌ها و تولدها و هرجایی که بتونید دور هم بشینید بوم بال بازی می چسبه . شاید شما هم جز اون دسته افرادی باشید که توی مهمونی‌ها حوصله‌تون سر می‌ره یا دنبال سرگرمی‌های هیجان‌انگیز هستید. خب، یه خبر خوب این که از این به بعد بوم بال پای ثابت مهمونی‌هاتون می‌شه. لابد می‌پرسید: «چه مطمئن حرف می‌زنی!» آره، خب! مطمئنیم. چون خیلی باحال و هیجان‌انگیزه این بازی. باور نمی‌کنید؟ این خط، این نشون. حالا می‌بینید.

۱. با انداختن تاس بازی رو شروع کنید.
۲. عددی که تاس نشون می‌ده، تعداد دفعاتیه که باید میله‌ها رو یه بند به داخل (به سمت بادکنک) فشار بدید.
۳. شکاف‌های کوچیکی روی هر کدوم از میله‌هاست. این شکاف‌ها نشون می‌ده که هر میله رو باید چه مقدار به داخل فشار بدید. وقتی میله‌ها رو فشار می‌دید و شکاف‌ها جا می‌افتند یه صدای «تیک» کوچولو می‌شنوید.
البته شرط می‌بندیم صدای قلب‌تون بلندتر از صدای «تیک» میله‌ها باشه.
۴. هر کسی که زودتر از بقیه بالون کوچیک (یا همون بادکنک) رو سوراخ کنه یا بترکونه، از بازی کنار می‌ره و بازی با بقیه‌ی بازیکن‌ها ادامه پیدا می‌کنه.

فیلم بازی بوم بال

بازی بوم بال

بازی بوم بال
این بازی برای بچه های 6 تا 107 سال مناسبه و هیچ محدودیتی تو تعداد بازیکن‌ها نداره. پس با خیال راحت می‌تونید بوم بال بازی کنید! توی مهمونی‌ها و تولدها و هرجایی که بتونید دور هم بشینید بوم بال بازی می چسبه. موقع بازی ممکنه نفس‌تون تو سینه حبس بشه یا قلب‌تون پشت گوش‌هاتون بزنه. با یه نفس عمیق شاید همه‌ چیز یه کم بهتر بشه.

بازی اسب آبی گرسنه

شما با بازی اسب آبی گرسنه و دوستانش اوقات بسیار خوشی را سپری خواهید کرد. آماده باشید تا به محض آزاد شدن توپها در زمین بازی ، غذایتان را شکار کنید.

چون تمام اسب آبی ها برای یافتن غذا دهانشان را باز و بسته می کنند، اسب آبی شما برای اینکه بتواند غذای بیشتری گیر بیاورد بایستی سریع عمل کند.

بازی اسب آبی گرسنه یا همان هیپو hippo یک بازی هیجان انگیز و شادی آور برای کودکان می باشد. تقویت مهارت دست، قدرت تجزیه و تحلیل و حل مساله و مهارت اجتماعی از فواید اسباب بازی اسب گرسنه بشمار می رود. این بازی ماجرای چند تا اسب آبی گرسنه است که توی یک برکه هستند و بر سر غذا رقابت می کنند .
هرکی غذای بیشتری جمع کنه برندست .

در واقع هرکی توپ طلایی رو بخوره برنده اوله و بعد هرکی توپ بیشتری جمع کنه برنده بعدی هست .

بازی فکری اسب آبی گرسنه

بازی فکری اسب آبی گرسنه

بازی فکری اسب آبی گرسنه
بازی اسب گرسنه یا همان هیپو hippo یک بازی هیجان انگیز و شادی آور برای کودکان می باشد. تقویت مهارت دست، قدرت تجزیه و تحلیل و حل مساله و مهارت اجتماعی از فواید این بازی بشمار می رود. اهداف آموزشی: به کودک شما در شناخت و ساخت بلوک های ساختمانی مختلف در رنگ و اندازه متفاوت کمک می کند

جورچین پین دار لباس پسر

شناخت اجزای تشکیل دهنده لباس و اعضای بدن از جمله مواردی است که در جورچین و پازل لباس می‌توان به آن دست یافت. این اسباب بازی فکری و پازلی از یک صفحه ثابت و 12 قطعه‌ی پین‌دار تشکیل شده است که می‌توان جاهای خالی روی صفحه را با آن‌ها پر کرد. وجود پین روی قطعات باعث می‌شود که کودک راحت‌تر قطعات را جابجا کند. کودک با قرار دادن هر قسمت متوجه تفاوت‌ها و شباهت‌ها در شکل‌گیری جزییات پوشاک خواهد شد؛ شناخت اجزا نیز باعث افزایش دقت و توجه و همچنین بالا رفتن هوشمندی کودک خواهد شد. کودک می‌تواند با استفاده از این بازی بسیاری از موارد مرتبط با پوشاک را بیاموزد.

مهارت های اجتماعی کودکان :چطور مهارت‌های اجتماعی را به کودک خود آموزش دهیم؟ 45

جنگا چوبی چند کاره

بازی جنگا چوبی چند کاره یه بازی هیجان انگیز که هم بچه ها عاشقش میشن و هم بزرگتر ها این بازی رو میشه به چندین روش بازی کرد و از بازی کردن لذت برد.  بازی فکری جنگا یک مجموعه متشکل از 54 قطعه هم اندازه چوبی طرح‌دار در سه رنگ آبی زرد سبز با ابعاد 7*2*1.5 سانتی‌متر همراه با یک چکش چوبی و چهار تاس چوبی می‌باشد.

این قطعات را می‌توان هم به صورت دومینو پشت سر هم چید و هم می‌توان آن را به صورت برج هیجان و یا جنگا در‌آورد همچنین هر کدام از رنگ‌ها قطعات یک پازل چوبی 18 تکه را تشکیل می‌دهند. که همین امر سبب افزایش تنوع و کارایی این مجموعه شده، و به این زودی‌ها برای کودکان شما یکنواخت نمی‌شود.

جنگا چوبی چند کاره

برج تعادل جنگا چوبی

دومینو جنگا

پازل جنگا چوبی چند کاره

جنگا چوبی

چند تا از کتاب های بازی‌دونه که باعث بالا بردن مهارت اجتماعی میشه رو با هم ببینیم

پک 3 تایی آموزشی(احساسات،شباهت،تفاوت)

این پک شامل 3 بسته آموزشی متفاوت هست.

کتاب های نردبان

کارت کدام دوتا شبیه اند

در جعبه کارت کدام دوتا شبیه اند  24 کارت وجود دارد که به صورت 8 دسته سه تایی است.

از هر سه کارت در هر دسته دو کارت شبیه به هم و یکی متفاوت با آن دو است.

هریک از این دسته ها را به کودک خود نشان دهید و از او بخواهید بگوید کدام دو کارت شبیه به هم اند و تفاوت کارت سوم با آن دو را بگوید.

با این بازی مهارت دیداری و کلامی کودکان با نگاه کردن به تصاویر و گفت و گو کردن در مورد شباهت و تفاوت آن ها نقویت می شود

کدام دوتا شبیه‌اند

کتاب ما با هم فرق داریم

کتاب ما با هم فرق داریم نوشته ی تاد پار است که هایده کروبی آن را به فارسی ترجمه کرده است.

توسط شرکت انتشارات فنی ایران در سال 1398 و 36 صفحه به بازار عرضه شده است.

گوشه ای از محتوای کتاب :

اگر چندتا دندانت افتاده، یا مو نداری، یا عینک می زنی، یا گوش‌هایت بزرگ است، یا… اشکالی ندارد.

همین چیزهاست که تو را منحصربه‌فرد می‌کند!

کتاب ما باهم فرق داریم

کتاب ما باهم فرق داریم

کتاب ما باهم فرق داریم
اگر چندتا دندانت افتاده، یا مو نداری، یا عینک می زنی، یا گوش‌هایت بزرگ است، یا… اشکالی ندارد. همین چیزهاست که تو را منحصربه‌فرد می‌کند! کتاب ما باهم فرق داریم رو بخون

کارت احساسات ما

مجموعه فلش کارت احساسات ما اثری است از انتشارات نردبان که با ارائه ی ۲۴ قطعه کارت رنگی جذاب و متنوع، به افزایش توانایی کودکان بالای سه سال در شناخت، نحوه ی بیان و مدیریت احساسات گوناگون نظیر شادی، آسودگی، افتخار، شجاعت، غم، وحشت و… می پردازد.

فلش کارت احساسات ما

کتاب کودک باهوش من 2 سالگی

مجموعه 6 جلدی کتاب کودک با هوش من ( دو سالگی – 24 تا 36 ماهگی) به عنوان یک نمونه عالی و مناسب

کتاب برای کودک دو ساله به شرح زیر می باشد

جلد اول  : توانایی ها و استعدادهای کودک 2 ساله

جلد دوم : شناخت مفاهیم ساده( مهارت های شناختی و ذهنی)

جلد سوم : بازی های گفتاری(مهارت شنیدن و صحبت کردن)

جلد چهارم : بازی بازی ریاضی ( مفاهیم ساده ریاضی)

جلد پنجم : پرورش دقت(مهارت های افزایش دقت و توجه)

جلد ششم : آموزش مقدماتی نوشتن (هماهنگی چشم و دست)

کتاب کودک باهوش من 2 سالگی

کتاب کودک باهوش من 2 سالگی

کتاب کودک باهوش من 2 سالگی
یک مجموعه عالی از کتاب های کمک آموزشی که در هر دوره از مراحل رشد کودک، والدین میتوانند با مهارتها، توانایی و نیازهای کودک بیشتر آشنا شوند و با الگو گرفتن از تمرینهای این مجموعه مهارت و تواناییهای کودک خود را ارزیابی کنند.
موجود نیست !
بررسی محصول
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها