بهترین بازی فکری برای کودک 7 ساله

کیفیت تجربیات کودکان در چند سال اول زندگی، روی چگونگی رشد مغز آن‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. هر کودک با فردیت خاص خود متولد می‌شود، اما رشد مغز او می‌تواند به شدت تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار بگیرد. بنابراین هوش، نتیجه ترکیبی از طبیعت و پرورش کودک است. والدین همیشه به دنبال راه‌هایی برای پرورش ذهن و تقویت مهارت‌های فرزندان خود هستند و چه راهی بهتر از انجام بازی‌های فکری که سلول‌های خاکستری مغز کودک شما را فعال می‌کند. کودکان با این بازی‌های فکری یاد می‌گیرند که از حواس خود به خوبی استفاده کنند و مهارت‌ها و استعدادهایشان را توسعه و پرورش دهند. اگر به فکر خرید بهترین اسباب بازی فکری برای کودک ۷ ساله خود هستید، در اینجا فهرستی از این بازی‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم. پس تا انتها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله

برای رشد بهینه مغز کودکان، والدین و معلمان در خانه و مدرسه باید از راهکارهای مختلفی استفاده کنند. از بدو تولد تا پنج سالگی، مغز فرزند شما سریعتر از هر زمان دیگری رشد می‌کند. بسیاری از توانایی‌های مهم و سطح بالاتر مانند انگیزه، خودتنظیمی، حل مسئله و ارتباط در این سال‌های اولیه شکل می‌گیرند. همچنین حافظه آن‌ها تا سن ۸ سالگی تکامل می‌یابد. به همین دلیل انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک، می‌تواند یک راه‌حل موثر برای تقویت حافظه، ارتقا مهارت‌های مختلف و رشد شناختی فرزند دلبند شما باشد.

بازی فکری چی‌چی

این بازی فکری مناسب کودکان دختر و پسر ۷ سال به بالا طراحی شده و سه تا هفت بازیکن می‌توانند آن را بازی کنند و از بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله لذت ببرند. در بازی فکری چی‌چی، قرار است حافظه دیداری، توجه و تمرکز و سرعت عمل فرزند دلبند شما محک زده شود. این بازی پرفروش از ۵۲ کارت و یک تاس تشکیل شده است. یک طرف کارت‌ها تصویر و طرف دیگر یک سوال وجود دارد. روش بازی به این صورت است که ابتدا یکی از بازیکنان، کارت‌های سوال را برداشته، بر می‌زند و در وسط زمین قرار می‌دهد، به صورتی‌که طرف تصاویر رو به بالا باشد.

سپس بازیکن کارت رویی را بر می‌دارد و سوالی که پشت آن مشخص شده، می‌خواند. در مرحله بعد، تاس می‌ریزد تا معلوم شود که بازیکنان دیگر، باید جواب درست بدهند یا غلط. در این لحظه هر بازیکنی که توانست زودتر از دیگر به سوال پاسخ دهد، برنده این دور از بازی است و کارت را برای خود برمی‌دارد. هر بازیکن که بتواند پنج کارت جمع‌آوری کند به عنوان برنده بازی معرفی می‌شود. بازی فکری چی‌چی یک بازی سریع است و حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری چی‌چی

 • افزایش سرعت عمل
 • افزایش دقت و تمرکز کودکان
 • تقویت حافظه دیداری
بازی فکری چی چی
بازی فکری چی چی

بازی فکری چی چی

بازی فکری چی چی | WHAT WHAT. با کارت های تصویری فوق با مزه و یک تاس ساعت ها سرگرم شوید. و خوش بگذرانید و در عین حال سرعت عمل؛ توجه و تمرکز و حافظه دیداری خود را تقویت کنید. این بازی برای گروه سنی 7 سال به بالا، تعداد 3 تا 7 بازیکن و مدت زمان 15 دقیقه مناسب است.

بازی فکری تتریس مکعب خلاق

این بازی جزء ۱۰ بازی برتر فکری است که برای گروه سنی ۷ سال به بالا، طراحی و روانه بازار شده است. بازی فکری تتریس مکعب خلاق از یک صفحه امتیازشماری، ۶۰ کارت دوطرفه معما، ۴۰ قطعه تتریس، چهار مهره بازی و سه توکن امتیاز تشکیل شده است. کودکان می‌توانند این بازی را به صورت انفرادی یا گروهی یک تا چهار نفره انجام دهند. در بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله، دقت و سرعت عمل، حرف اول را می‌زند. همانطور که گفتیم کارت‌های معما، دو طرفه هستند، طرف سبزرنگ، پازل ساده‌تر و طرف نارنجی‌رنگ، پازل سخت‌تری دارد. اگر کودک ۷ ساله شما بخواهد این بازی را به صورت انفرادی انجام دهد. باید کارت‌های معما را بر بزند و کنار خود قرار دهد. سپس کارت رویی را برداشته و با توجه به شکل قطعات تتریسی که روی آن مشخص شده، پازل مورد نظر را تکمیل کند.

برای بازی دو نفره، کارت امتیازشمار در وسط زمین قرار داده می‌شود و هرکدام از بازیکنان، یک مهره رنگی را انتخاب کرده و در نقطه شروع کارت امتیازشمار قرار می‌دهند. همچنین توکن امتیاز ستاره طلایی را که سه امتیاز محسوب می‌شود، در بالای صفحه امتیاز شماری می‌گذارند. اکنون هرکدام از بازیکنان، یک کارت معما به صورت شانسی از بین دسته کارت بیرون می‌کشند و در جلوی خود قرار می‌دهند. البته باید توجه کنید که رنگ روی کارت معما باید برای هر دو بازیکن یکسان باشد.

سپس بازیکنان با توجه به قطعات تتریسی که روی کارت مشخص شده، پازل مربوط به آن را تکمیل می‌کنند. هر بازیکنی که زودتر پازل را تکمیل کند، ستاره امتیاز را برمی‌دارد و مهره خود را روی صفحه امتیازشمار، سه خانه به جلو می‌برد. بازی فکری تتریس مکعب خلاق به همین صورت ادامه پیدا می‌کند تا زمانیکه یکی از بازیکنان به امتیاز ۳۰ برسد. در این لحظه بازی تمام می‌شود و بازیکن مورد نظر به عنوان برنده بازی معرفی می‌شود.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری تتریس مکعب خلاق

 • پرورش خلاقیت در کودک
 • پرورش فکر
 • تقویت مهارت حل مسئله
 • قویت هوش
بازی تتریس مکعب خلاق
تتریس مکعب خلاق
تتریس
تتریس مکعب خلاق

بازی فکری تتریس مکعب خلاق

با کنار هم قرار دادن قطعات تریسی که عکسشون روی کارت اومده شکل خالی روی کارت رو پر کن اگر زودتر از بقیه تونستی این کار رو انجام بدی ستاره طلایی رو بردار و برنده شو!

بازی فکری تاس‌چین

این بازی یکی از جدیدترین بازی‌های فکری برای کودکان ۷ ساله دختر و پسر است که می‌تواند نقش مهمی در آموزش زبان انگلیسی به آن‌ها داشته باشد. بازی فکری تاس‌چین اصلا خسته‌کننده نیست و ساعت‌ها فرزندان دلبند شما را سرگرم می‌کند. این بازی از ۳۰ کارت عکس و لغت دورو، هشت تاس حروف انگلیسی و یک محفظه پلاستیکی تشکیل شده که بر روی کارت‌ها در مجموع ۶۰ واژه انگلیسی چهار حرفی نوشته شده است. برای انجام بازی، کودک باید یکی از کارت‌ها را بردارد و در محفظه پلاستیکی قرار دهد. سپس با توجه به کلمه مشخص شده، تاس‌ها را به گونه‌ای در کنار هم و در محفظه پلاستیکی بچیند که کلمه نوشته شده بر روی کارت، تشکیل شود.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری تاس‌چین

 • آموزش زبان انگلیسی به صورت تصویری
 • آشنایی با حروف انگلیسی
 • تقویت حافظه بلندمدت کودک
 • افزایش دقت و تمرکز
 • افزایش رشد شناختی
اموزش زبان انگلیسی
بازی فکری

بازی فکری شکل‌ساز

یکی از جدیدترین بازی‌های فکری برای کودک ۷ ساله، بازی شکل‌ساز است. این بازی جزء دسته بازی‌های ساختنی و چیدنی قرار می‌گیرد. کودکان در این بازی باید بتوانند با استفاده از کش‌های رنگی، شکل‌های مختلفی بسازند. بازی شکل‌ساز از یک صفحه بازی، ۴۰ کارت تصویر و ۲۰ کش رنگی تشکیل شده است. این اسباب‌بازی کودک ۷ ساله به گونه‌‌ای طراحی شده که به سه روش می‌توان آن را بازی کرد. در روش اول کودکان با استفاده از کش‌ها، شکل‌های متنوعی را روی صفحه بازی درست می‌کنند. روش دوم، دوز اشکال است که به صورت دونفره انجام می‌شود و روش سوم، سودوی اشکال نام دارد که بازیکن باید با توجه به کارت‌های تصویر، سه شکل متفاوت را به صورت افقی یا عمودی بسازد، به صورتی‌که شکل‌های درست شده، تکراری نباشند. این بازی را می‌توان به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله دختر و پسر انتخاب کرد. زیرا هم سرگرم‌کننده است و هم کودکان را با اشکال و مفاهیم هندسه، شکل‌های متقارن و … آشنا می‌کند.

مهارت‌های آموزشی  بازی فکری شکل‌ساز

 • آشنایی با اشکال هندسی
 • درک مفهوم شکل و طرح
 • تقویت هماهنگی بین چشم و دست کودکان
 • یادگیری طراحی اشکال هندسی
 • درک ارتباط اشکال و اندازه‌ها
بازی شکل ساز

در این راهنما با بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله آشنا شدید. کودکان با انواع بازی فکری یاد می‌گیرند که چگونه از خلاقیت و فکر خود برای حل مسائل مختلف استفاده کنند. همچنین با استفاده از این بازی‌ها مهارت‌های مختلف را در خود تقویت می‌کنند و از این طریق اعتماد به نفسشان را بالا می‌برند. برای همین انتخاب بازی‌هایی که بتواند در این راستا به کودک شما کمک کند، بسیار مهم است.

اسباب بازی و بازی فکری پیشنهادی برای کودک 7 ساله

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها