بهترین کتاب برای کودک 7 ساله

از حدود هفت سالگی به بعد، کودکان می‌توانند برای مدت زمان طولانی‌تری تمرکز کنند و علایق‌شان قوی‌تر می‌شود. به همین دلیل هفت سالگی بهترین زمان برای علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب‌خوانی است. بچه‌ها در این سن مهارت‌های درک واژگان، راهبردهای خواندن و اعتماد به نفس بهتری بدست می‌آورند. همه این‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که آن‌ها هر روز و برای دوره‌های زمانی پایدار در کتاب غوطه‌ور می‌شوند. مانند بسیاری از مهارت‌ها، تمرین باعث می‌شود تا کودکان بتوانند کتاب‌ها را راحت‌تر و روان‌تر بخوانند. اما انتخاب کتاب نیز مهم است. اگر به دنبال بهترین کتاب برای کودک خود هستید، ما در این راهنما کتاب‌هایی را معرفی می‌کنیم که برای آن‌ها مناسب هستند و علاقه آن‌ها را به کتابخوانی برانگیخته می‌کنند.

انتخاب بهترین کتاب برای کودک 7 ساله

 برای خرید کتاب برای کودک ۷ ساله خود، بهتر است کمک کنید تا آن‌ها خودشان کتاب‌ها را انتخاب کنند. می‌توانید برخی از کتاب‌هایی را که فکر می‌کنید دوست دارند، از قبل انتخاب کنید. سپس، از آن‌ها بخواهید به کتاب‌ها نگاه کنند و تصمیم بگیرند که کدامیک را بیشتر از بقیه دوست دارند. به توضیحات پشت کتاب دقت کنید، به عنوان آن نگاه کنید و حدس بزنید که موضوع کتاب درباره چیست. صفحات آن را ورق بزنید تا متوجه شوید که آیا مناسب فرزند دلبندتان هست یا خیر. در ادامه با فهرستی از بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله آشنا می‌شوید.

کتاب مگنتی وایت‌بردی همراه با مگنت حیوانات
 این کتاب جذاب رنگارنگ به گونه‌ای طراحی شده که کودکان باید با ۳۴ استیکر مگنتی که همراه با کتاب وجود دارد، آن را تکمیل کنند. کتاب مگنتی وایت‌بردی به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله یک کتاب تاشوی مقوایی است که با باز کردن آن با تصویری از یک مزرعه روبرو می‌شوید. اما درون این مزرعه اثری از هیچگونه جانور و حیوانی نیست. چرا؟ چون که بچه‌ها باید با توجه به سلیقه خود، استیکر حیوانات را در جاهای مختلف مزرعه قرار دهند. طراحان بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله، برای اینکه حیوانات در جای خود ثابت بمانند، جنس آن‌ها را از نوع مگنتی انتخاب کرده‌اند تا پس از قرار گرفتن حیوانات بر روی جای مورد نظر، ثابت بمانند و تکان نخورند. این کتاب یک کتاب آموزشی نیز هست. زیرا نام انگلیسی حیوانات در پشت استیکرها نوشته شده و پدر و مادرها می‌توانند، این نام‌ها را با صدای بلند برای فرزندان خود بخوانند و در یادگیری اسم انگلیسی حیوانات به آن‌ها کمک کنند.
 
مهارت‌های آموزشی کتاب مگنتی وایت‌بردی همراه با مگنت حیوانات
 آشنایی با حیوانات مختلف
آشنایی با اسامی انگلیسی حیوانات
افزایش تقویت هماهنگی چشم و دست کودک
تقویت مهارت دست‌ورزی
افزایش دقت و تمرکز
کتاب مگنتی حیوانات مزرعه
کتاب مگنتی حیوانات
برای دیدن اطلاعات محصول بر روی عکس کلیک کن
کتاب الفبای آهنربای فارسی
 این کتاب آموزشی، موقعیتی را برای کودکان فراهم می‌کند که بتوانند با الفبای فارسی به شیوه‌ای نوین آشنا شوند و رسم‌الخط آن را یاد بگیرند. کتاب الفبای آهنربای فارسی که می‌تواند به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله انتخاب شود، شامل کلیه اشکال حروف الفباست و علائم مصوت‌ها را نیز همراه خود دارد. همچنین طراحان این کتاب برای اینکه فرزند شما بتواند کلمات مختلف و حتی تعدادی جملات را با این حروف بسازد، از هر حرف، چند عدد را همراه با کتاب عرضه کرده‌اند.
 حروف الفبای فارسی خاصیت مگنتی دارند و به همین علت به راحتی به صفحه کتاب می‌چسبند و ثابت می‌مانند. کتاب الفبای آهنربایی فارسی، سه صفحه دارد که صفحات اول و دوم آن، شامل جدول حروف الفبا است. در صفحه سوم این کتاب نیز شاهد یک وایت‌برد هستیم که بچه‌ها با کنار هم قرار دادن حروف، کلمات و جملات مختلف را می‌سازند.
 
اهداف آموزشی کتاب الفبای آهنربای فارسی
 یادگیری حروف الفبای فارسی
آشنایی با شکل‌های حروف فارسی و انواع حالت‌های آن‌ها
آشنایی با صامت‌ها و مصوت‌ها
گسترش دامنه لغات
تقویت مهارت ساخت کلمات و جملات مختلف
تقویت مهارت خواندن و نوشتن کلمات
بازی فکری الفبای آهنربایی فارسی
با کلیک بر روی عکس اطلاعات بیشتر محصول ببین
کتاب های بازی‌دونه

کلام آخر
 در این راهنما به معرفی بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله پرداختیم. بین ۶ تا ۸ سالگی، زمانی است که کودکان اشتیاق به مطالعه پیدا می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که کودکانی که در پایان کلاس اول، مهارت خواندن ضعیفی دارند، معمولا کتاب‌خوان ضعیفی باقی می‌مانند، مگر اینکه مداخله زودهنگام والدین برای رفع این مشکل انجام شود. به عنوان پدر و مادر مهم است که مراقب پیشرفت کتابخوانی فرزندتان باشید. یک راه مفید برای جلوگیری از این اتفاق این است که کتاب مناسب را برای آن‌ها انتخاب کنید و با صدای بلند برایشان بخوانید.

مجله بازی‌دونه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها