معرفی کتاب کودک

معرفی بهترین کتاب های مناسب کودک 7 ساله

معرفی بهترین کتاب های مناسب کودک 7 ساله 1

از حدود هفت سالگی به بعد، کودکان می‌توانند برای مدت زمان طولانی‌تری تمرکز کنند و علایق‌شان قوی‌تر می‌شود. به همین دلیل هفت سالگی بهترین زمان برای علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب‌خوانی است. بچه‌ها در این سن مهارت‌های درک واژگان، راهبردهای خواندن و اعتماد به نفس بهتری بدست می‌آورند. همه این‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که آن‌ها هر روز و برای دوره‌های زمانی پایدار در کتاب غوطه‌ور می‌شوند. مانند بسیاری از مهارت‌ها، تمرین باعث می‌شود تا کودکان بتوانند کتاب‌ها را راحت‌تر و روان‌تر بخوانند. اما انتخاب کتاب نیز مهم است. اگر به دنبال بهترین کتاب برای کودک خود هستید، ما در این راهنما کتاب‌هایی را معرفی می‌کنیم که برای آن‌ها مناسب هستند و علاقه آن‌ها را به کتابخوانی برانگیخته می‌کنند.

انتخاب بهترین کتاب برای کودک 7 ساله

برای خرید کتاب برای کودک ۷ ساله خود، بهتر است کمک کنید تا آن‌ها خودشان کتاب‌ها را انتخاب کنند. می‌توانید برخی از کتاب‌هایی را که فکر می‌کنید دوست دارند، از قبل انتخاب کنید. سپس، از آن‌ها بخواهید به کتاب‌ها نگاه کنند و تصمیم بگیرند که کدامیک را بیشتر از بقیه دوست دارند. به توضیحات پشت کتاب دقت کنید، به عنوان آن نگاه کنید و حدس بزنید که موضوع کتاب درباره چیست. صفحات آن را ورق بزنید تا متوجه شوید که آیا مناسب فرزند دلبندتان هست یا خیر. در ادامه با فهرستی از بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله آشنا می‌شوید.

کتاب مگنتی وایتبردی همراه با مگنت حیوانات

کتاب مگنتی حیوانات
این کتاب جذاب رنگارنگ به گونه‌ای طراحی شده که کودکان باید با ۳۴ استیکر مگنتی که همراه با کتاب وجود دارد، آن را تکمیل کنند. کتاب مگنتی وایت‌بردی یک کتاب تاشوی مقوایی است که با باز کردن آن با تصویری از یک مزرعه روبرو می‌شوید. اما درون این مزرعه اثری از هیچگونه جانور و حیوانی نیست چون که بچه‌ها باید با توجه به سلیقه خود، استیکر حیوانات را در جاهای مختلف مزرعه قرار دهند.
موجود نیست !
بررسی محصول

بازی فکری الفبای آهنربایی فارسی

بازی فکری الفبای آهنربایی فارسی
این مجموعه حاوی تمامی حروف صامت و مصوت الفبای فارسی به صورت مغناطیسی، یک تخته‌ی دو رو و   کارت‌های کلمات مورد استفاده در سال‌های اول دبستان است. در این مجموعه تمامی شکل‌های مختلف هر حرف و از هر حرف و علامت چند مورد وجود دارد، بنابراین کودک می‌تواند با آن‌ها هر کلمه یا حتا جمله‌ای را بسازد. حروف و علائم مصوت با رنگ قرمز تولید شده است تا تشخیص آن‌ها راحت‌تر باشد. از پشت تخته هم می‌توان به صورت یک تخته وایت‌بورد استفاده کرد. الفبای آهنربایی فارسی می‌تواند در کمک به یادگیری شکل درست کلمات بسیار مؤثر باشد.

کتاب من مراقب حالم هستم

کتاب من مراقب حالم هستم
مجوعه پیش رو به کودکان شما یاد ‌می‌دهد که همیشه ذهن آگاهی داشته باشند. و ذهن خود را پرورش دهند، تا در موقعیت‌های مختلف از پس موانع پیش رویشان بر بیایند و از زندگی روزمره‌شان لذت ببرند. توانایی هایی که فرزندان شما با خواندن این مجموعه به دست می‌آورند: شجاعت، اعتماد به‌ نفس و عزت‌نفس، کنترل کردن خود، باور به خود، ارزیابی خود و کلی توانایی خوب دیگر…

کتاب توپک ایمنی در مدرسه

کتاب توپک ایمنی در مدرسه 6
کتاب توپک ایمنی در مدرسه به بچه ها نشان می دهد که چطور در داخل و خارج از مدرسه از خطر دور بمانند.

کتاب رازهایی که نباید مخفی کرد

کتاب رازهایی که نباید مخفی کرد
کتاب رازهایی که نباید مخفی کرد یکی از کتاب­‌های آموزشی مخصوص کودکان برای مقابله با تعرض و آزارهای جنسی است. البته این کتاب به کمک داستانی جذاب تلاش می­‌کند تا این آموزش را به کمک روایت کودک داستان به بهترین شکل انجام دهد.

کتاب بخون و بچین 2 ( چوپان دروغ گو)

کتاب بخون و بچین2
کتاب بخون و بچین 2 چوپان دروغ گو   یک کتاب پازلی است که چوپان دروغگو یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی برای کودکان است. محبوبیت آنها به اندازه‌ای بوده که از روی ماجراهایشان اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های مصور زیادی چاپ و منتشر شده است.

کتاب زبان برای رنجاندن نیست

کتاب زبان برای رنجاندن نیست
اساسی‌ترین هدف کتاب های کودک کمک به کتابخوان‌های خردسال است تا آگاهی و ادراک خود را درباره اطرافیان و جهان دور و نزدیک افزایش دهند و بیاموزند که چگونه مراحل رشد را بپیمایند و دریابند که گرچه نیاز به طی این مراحل در کودکی بیشتر احساس می‌شود ولی به محدوده سنی خاصی مقید نیست.

باشگاه مغز کودکان 2

باشگاه مغز کودکان 2
این کتاب با هدف فعال‌سازی و تقویت هشت عملکرد مغزی زیر طراحی شده است. توجه، حافظه‌ی کاری، سرعت پردازش، هماهنگی حرکات دست و چشم، مهار پاسخ، انعطاف‌پذیری، پردازش‌های دیداری فضایی، استدلال است.

کلام آخر

در این راهنما به معرفی بهترین کتاب برای کودک ۷ ساله پرداختیم. بین ۶ تا ۸ سالگی، زمانی است که کودکان اشتیاق به مطالعه پیدا می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که کودکانی که در پایان کلاس اول، مهارت خواندن ضعیفی دارند، معمولا کتاب‌خوان ضعیفی باقی می‌مانند، مگر اینکه مداخله زودهنگام والدین برای رفع این مشکل انجام شود. به عنوان پدر و مادر مهم است که مراقب پیشرفت کتابخوانی فرزندتان باشید. یک راه مفید برای جلوگیری از این اتفاق این است که کتاب مناسب را برای آن‌ها انتخاب کنید و با صدای بلند برایشان بخوانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها