هر کتابی که برای کودک خود می‌خوانید، مهارت‌های سوادآموزی او را تقویت می‌کند. کتاب‌ها می‌توانند برای او ارزشمند باشند و علاقه وی را به مطالعه تقویت کنند. شما با کتابخوانی به کودک ۳ ساله خود در مورد ساختار داستان و شخصیت‌ها آموزش می‌دهید. او یاد می‌گیرد که این خطوط موزون سیاه رنگ، در واقع کلماتی هستند که معنی دارند. فرزند دلبند شما در ۳ سالگی می‌آموزد که چگونه کتاب را در دست بگیرد. او با دیدن عکس‌ها و شنیدن آنچه شما برایش می‌خوانید، می‌تواند داستان کتاب را برای خود یا برای شما تعریف کند. اما انتخاب بهترین کتاب برای کودک نیز مهم است. اگر به دنبال کتاب مناسب برای فرزند خود هستید، ما در این راهنما تلاش می‌کنیم تا برترین کتاب‌های کودک را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

انتخاب بهترین کتاب برای کودک 3 ساله

پیدا کردن بهترین کتاب برای کودک ۳ ساله ممکن است کمی سخت باشد. در این سن، کودکان نوپا می توانند کتاب‌های پیچیده‌تری را دنبال کنند و روایت‌ها و داستان‌های طولانی‌تری را به ذهن بسپارند. به طور کلی در این سن، کودکان آماده غوطه‌ور شدن در داستان‌هایی هستند که بیشتر حالت تعاملی و لایه‌ای دارد. بنابراین پدر و مادرها می‌توانند به سراغ کتاب‌های داستانی مصور بروند، اگرچه بچه‌ها هنوز عاشق کتاب‌های ساده‌ای هستند که در مورد مفاهیمی چون رنگ‌ها، اعداد یا حیوانات است.

کتاب اولین هزار کلمه‌ من

این کتاب، یک کتاب دوزبانه و کاربردی است که می‌تواند برای یادگیری لغات فارسی و انگلیسی به کودک ۳ ساله شما کمک‌ کند. کتاب اولین هزار کلمه من، شامل مجموعه‌ای از کلمات انگلیسی به همراه معادل فارسی و تصویر آن‌هاست. تصاویر کتاب به گونه ای طراحی شده‌اند که برای کودک ۳ ساله جذاب باشند و او را مشتاق یادگیری کنند.

فرزند دلبند شما با کتاب اولین هزار کلمه من، جستجوگری را یاد می‌گیرد و علاوه بر توسعه دایره لغات خود، سرگرم می‌شود. این کتاب که می‌تواند به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۳ ساله انتخاب شود، حاوی تصاویری است که به فرزند دلبند شما کمک می‌کند تا با مفاهیم، اشیا و محیط‌های گوناگون آشنا شود و آن‌ها را به راحتی به ذهن بسپارد.

مهارت‌های آموزشی کتاب اولین هزار کلمه من

 • آشنایی با واژگان جدید فارسی
 • یادگیری کلمات انگلیسی
 • آشنایی با تصاویر گوناگون
 • تقویت حس جستجوگری
 • تجربه استفاده از کتاب‌های دوزبانه
 • آشنایی با اشیاء مختلف
کتاب اولین هزار کلمه من

کتاب اولین هزار کلمه من

یک کتاب آموزشی با بیشتر از هزار کلمه ی انگلیسی و فارسی که با تصویر سازی درست و رنگی به بچه ها آموزش میدهد این کتاب تصویر سازی کودکانه دارد و بچه ها را از خواندن و یاد گرفتن خسته نمیکند در انتهای کتاب یک فرهنگ لغت فارسی و انگلیسی نیز دارد
67,000 تومان

Select options

کتاب پارچه‌ای دم‌ها

طراحی این کتاب، بسیار جالب و جذاب است. در کتاب پارچه‌ای دم‌ها، دم حیوانات مختلف با پارچه‌هایی که دارای بافت‌های متنوع هستند، ساخته شده و به تصویر حیوانات متصل شده است. این ایده زیبا سبب می‌شود تا حس لامسه کودک ۳ ساله شما تحریک و تقویت شود. در بهترین کتاب برای کودک ۳ ساله، او با چند حیوان جدید آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد، دم هر کدام از آن‌ها، چه شکلی است. فرزند دلبند شما در این سن، دوست دارد صفحات کتاب را با انگشتان خود لمس کند و کتاب را در دست بگیرد.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، برای او کتاب‌هایی مانند کتاب پارچه‌ای دم‌ها تهیه کنید که دارای تصاویری باکیفیت و رنگ‌هایی پررنگ است و موجب تقویت قدرت بینایی او می‌شود. همچنین مزیت کتاب‌های پارچه‌ای این است که کودک ۳ ساله شما از لمس کردن صفحات نرم آن لذت می‌برد و قدرت حرکت دست و انگشتان او تقویت می‌شود.

مهارت‌های آموزشی کتاب پارچه‌ای دم‌ها

 • تقویت قدرت دست و انگشتان
 • آشنایی با حیوانات
 • تحریک و تقویت حس لامسه
 • آشنایی با رنگ‌ها
 • آشنایی با بافت‌های مختلف پارچه

کتاب بچرخون و بگردون فصل‌ها

این کتاب برای بچه‌هایی که از کتاب‌های رنگارنگ خوششان می‌آید، یک انتخاب ایده‌آل است. کودک ۳ ساله شما با این کتاب یاد می‌گیرد که مطالعه و کتابخوانی چقدر می‌تواند لذت‌بخش باشد. کتاب بچرخون و بگردون فصل‌ها به گونه‌ای طراحی شده که باید گردونک کتاب را بچرخانید و روی هر فصلی که متوقف شدید، آن را باز و داستان آن را مطالعه کنید. والدین با خواندن این کتاب برای فرزند خود، به او می‌آموزند که هر فصل، نشانه‌ها، رنگ‌ها و زیبایی‌های خاص خود را دارد. کتاب بچرخون و بگردون فصل‌ها به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۳ ساله است که در آن کودکان با شعرهای کوتاه با فصل‌های مختلف آشنا می‌شوند. ریتم دلنشین این شعرها نقش مهمی در پرورش هوش و ذهن فرزند شما خواهد داشت و موجب می‌شود تا کتابخوانی برای او لذت‌بخش و آسان باشد.

مهارت آموزشی کتاب بچرخون و بگردون فصل‌ها

 • آشنایی با فصل‌ها و ویژگی‌های آن‌ها
 • آشنایی با رنگ‌های مختلف
 • آشنایی با شعر
 • تقویت حرکات ظریف انگشتان کودک
 • تمرین بدست گرفتن اشیاء مختلف

کتاب مگنتی و وایت‌بردی انگلیسی

این کتاب یکی از کتاب‌های آموزشی برای یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان است که با ساختاری ساده و جذاب، این امکان را فراهم می‌کند تا کودک ۳ ساله شما ظرف مدت کوتاهی، تعداد زیادی از لغات انگلیسی را حفظ کند و بتواند آن‌ها را بنویسد. در کتاب مگنتی و وایت‌بردی انگلیسی که می‌توان آن را به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۳ ساله در نظر گرفت، حروف به صورت مگنتی هستند. به همین دلیل به راحتی از محل خود تکان نمی‌خورند و فرزند شما می‌تواند با کنار هم قرار دادن آن‌ها، نوشتن کلمات انگلیسی مختلف را تمرین کند.

برای ساخت این کتاب از مواد چوبی با کیفیت و بادوام استفاده شده تا ماندگاری بالایی داشته باشد و بتوان به دفعات از آن استفاده کرد. طراحی کتاب مگنتی و وایت‌بردی به گونه‌ای است که می‌تواند یک ابزار یادگیری کارآمد برای کودک ۳ ساله شما باشد. همچنین از این کتاب می‌توان به عنوان یک تابلوی اعلانات استفاده کرد و به جایی که دوست دارید، آویزان کرد.

با کتاب مگنتی، کودک شما مهارت‌های عملی مختلف را می‌آموزد، می‌تواند حرکات ظریف را با انگشتان خود تمرین کند و مهارت‌های همکاری را یاد بگیرد. کلیه قطعات این کتاب از مواد بهداشتی و غیرسمی ساخته شده‌اند و برای کودک شما هیچ ضرری ندارند. همچنین لبه‌های قطعات آن به صورت گرد طراحی شده تا به دستان فرزند دلبندتان آسیبی وارد نشود.

مهارت‌های آموزشی کتاب مگنتی و وایت‌بردی انگلیسی

 • مناسب برای یادگیری اولیه
 • توسعه تفکر منطقی
 • تقویت مهارت‌های همکاری و مهارت‌های عملی
 • توسعه مهارت‌های تفکر
 • تقویت حافظه کودک
 • تقویت قوه تخیل
 • افزایش هماهنگی چشم و دست
 • آموزش مهارت حل مسئله در کودکان
 • افزایش توانایی تشخیص اشکال و اشیا

کلام آخر

کودکان در سه سالگی معمولا می‌توانند داستان‌های کمی طولانی‌تر را دنبال کنند، اما همچنان دوست دارند به علاقه‌مندی‌های قدیمی‌شان بارها و بارها گوش دهند. حتی ممکن است بتوانند آن‌ها را برای شما بازگو کنند. در اینجا والدین باید بتوانند کتاب مناسب آن‌ها را تهیه کنند تا کودکان علاقه و اشتیاق خود را به کتاب و کتابخوانی از دست ندهند. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از خرید کتاب برای کودک ۳ ساله خود حتما تحقیقات لازم را در این مورد انجام دهید تا بتوانید بهترین گزینه‌ها را برای او انتخاب کنید.

کتاب های پیشنهادی برای کودکان 3 سال

کتاب فسقلی در باغ وحش

45,000 تومان55,000 تومان

کتاب بریم و بیایم (با کشتی)

50,000 تومان68,000 تومان

کتاب پارچه ای دم ها

125,000 تومان
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها