بهترین بازی فکری برای کودک 8 ساله

رشد مغز، بلافاصله پس از تولد کودک آغاز می‌شود. تحول عصبی سریع در روزهای اولیه کودکی اتفاق می‌افتد. بازی‌های فکری یا فعالیت‌هایی که به نوعی مغز کودک را درگیر می‌کنند، برای تسهیل این تغییرات در مغز و بدن کودک بسیار مفید هستند. با استفاده از این بازی‌ها می‌توان مفاهیم و مهارت‌های زیادی را به فرزندان خود آموزش دهید، بدون اینکه احساس خستگی کنند. زیرا بازی کردن همیشه برای کودکان لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است. اگر می‌خواهید بدانید بهترین بازی فکری برای کودک ۸ ساله، کدام بازی است، ما قصد داریم در این راهنما چند بازی فکری جذاب و آموزنده را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک 8 ساله

بازی‌های فکری زیادی برای کودکان وجود دارد که موجب می‌شود، محیط اطراف خود را بهتر بشناسند. وقتی فرزند ۸ ساله دختر یا پسر شما در سال‌های ابتدایی شروع مدرسه قرار دارد، یادگیری مفاهیم دروس مختلف ممکن است به یک موضوع چالش‌برانگیز برای او تبدیل شود، اما انواع بازی‌ فکری به او کمک می‌کنند تا درک بهتری از این مفاهیم داشته باشد و از یادگیری آن‌ها لذت ببرد. سطح IQ را می‌توان با انجام بازی‌های فکری برای کودکان در فواصل زمانی منظم به جای افراط در بازی‌های خشن گوشی تلفن همراه یا رایانه شخصی بهبود بخشید. در ادامه با بهترین بازی فکری برای کودکان آشنا می شوید

بازی آموزشی ریاضیدان کوچولو

این بازی به عنوان یکی از پرفروشترین بازی‌های فکری به کودک دلبند شما کمک می‌کند که به راحتی با مفاهیم ریاضی در قالب بازی آشنا شود. اجزای بازی فکری ریاضیدان کوچولو، شامل شابلون مهره‌ها و اعداد آموزشی، کارت اعداد، ۲۰ عدد کش رنگی، ۲۴ کارت آموزشی و یک صفحه ثابت است. این اسباب‌بازی فکری کودک ۸ ساله، ذهن او را به چالش می‌کشد و از طریق بازی، کودک را با مفاهیم مختلف ریاضی آشنا می‌کند.

روش بازی ریاضیدان کوچولو به این صورت است که در ابتدا، کارت شماره یک را در صفحه ثابت می‌گذاریم و پس از اینکه کودک با مفاهیم آن آشنا شد، کارت‌های دیگر را به ترتیب تا کارت شماره ۲۴ در این صفحه قرار می‌دهیم. هر کارت بر روی خود توضیحاتی دارد که نحوه انجام بازی و بکارگیری کش‌های رنگی و مهره‌های آموزشی را شرح داده است. همچنین کودک دختر و پسر ۸ ساله شما می‌تواند بدون توجه به کارت‌ها و با استفاده از مهره‌ها و کش‌ها، تمرین‌های گوناگونی انجام دهد و اشکال مختلفی درست کند. در بهترین بازی فکری برای کودک ۸ ساله، شابلونی وجود دارد که به وسیله آن می‌توان چگونگی نوشتن اعداد فارسی را به کودک یاد داد. این بازی با بهترین مواد اولیه ساخته شده و هیچ ضرری برای سلامت کودکان ندارد.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری ریاضیدان کوچولو

 • کمک به درک بهتر مفاهیم ریاضی
 • آشنایی با اشکال هندسی
 • آشنایی با جمع و تفریق
 • آشنایی با محور مختصات
 • آموزش خواندن ساعت
 • الگویابی اعداد و اشکال
 • افزایش خلاقیت در کودکان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • تقویت مهارت حل مسئله
 • بهبود توجه و تمرکز
 • بهبود هماهنگی چشم و دست
 • تقویت هوش فضایی و تجسمی
 • تقویت حافظه کودکان
 • تقویت هوش منطقی و ریاضی
ریاضیدان کوچولو
بازی ریاضیدان کوچولو
بازی اموزشی ریاضیدان کوچولو

بازی فکری بینوچین

این بازی فکری هیجان زیادی دارد و برای همین کودکان از آن لذت می‌برند. بازی فکری بینوچین برای ۲ تا ۴ نفر طراحی شده و کودک ۸ ساله شما می‌تواند این بازی را با شما یا دوستان هم‌سن و سال خود انجام دهد. در این بازی فکری بازیکنان باید به رنگ‌های لایه خارجی و داخلی لیوانک‌ها توجه کنند و براساس دستورالعمل بازی، آن‌ها را را روی یکدیگر بچینند. در بهترین بازی فکری برای کودک ۸ ساله، دقت و سرعت عمل، حرف اول را می‌زند. اجزای بازی شامل ۲۴ لیوان، یک برج فنری و یک تاس رنگی است. دیواره خارجی لیوانک‌ها به چهار رنگ تقسیم می‌شود، اما رنگ داخلی آن‌ها با رنگ خارجی لیوانک‌های دیگر به صورت دو‌به‌دو یکسان است. بنابراین رنگ داخلی و خارجی هیچ لیوانکی یکسان نیست.

اگر می‌خواهید بازی را به صورت چهار نفره بازی کنید، باید به هریک از بازیکنان شش لیوانک که دارای رنگ خارجی یکسان هستند بدهید. بازیکنان، لیوانک‌های خود را به شکل برعکس جلوی خود قرار می‌دهند، به نحوی که رنگ داخلی آن‌ها مشخص نباشد. اکنون کوچکترین بازیکن، تاس می‌ریزد تا معلوم شود کدام لیوانک باید روی برج قرار بگیرد. بر روی هر وجه تاس، دو رنگ مشخص شده است.
در این لحظه بازیکنان با مشاهده رنگ‌هایی که روی تاس آمده، لیوانکی که رنگ داخلی آن با یکی از رنگ‌های تاس همخوانی دارد، روی برج قرار می‌دهند. همچنین برای رنگ داخلی لیوانک بعدی باید به رنگ خارجی لیوانک قبلی که روی برج قرار دارد توجه کرد. بازی به همین شکل ادامه پیدا می‌کند تا جایی که یکی از بازیکنان، تمام لیوانک‌های خود را روی برج قرار داده باشد. در این لحظه بازی به پایان می‌رسد و بازیکنی که زودتر از بقیه لیوانک‌هایش تمام شده به عنوان برنده بازی معرفی می‌شود.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری بینوچین

 • افزایش دقت و تمرکز
 • فزایش سرعت عمل
 • قویت هماهنگی بین چشم و دست کودک
 • قویت مهارت دست‌ورزی
بازیتا
بینوچین

بازی فکری مارپیچ لیزری

این بازی فکری را می‌توان جزء ۱۰ بازی برتر برای گروه سنی ۸ سال در نظر گرفت که بر اساس قوانین تابش و بازتابش و نور و آینه طراحی شده است. بازیکنان باید با راهکارهای خود، مسیر نور را به گونه‌ای هدایت کنند که به هدف مورد نظر برخورد کند. بازی فکری مارپیچ لیزری قطعات جالبی دارد. از آینه دوطرفه گرفته تا منبع لیزر و هدف، همگی باعث می‌شوند تا بهترین بازی فکری برای کودک ۸ ساله، پیش روی شما قرار گیرد.

این بازی فکری شامل ۴۰ کارت معماست که در چهار دسته آسان، متوسط، پیشرفته و حرفه‌ای قرار می‌گیرند و بازیکنان با توجه به مهارتی که از بازی کردن با مارپیچ لیزری بدست آورده‌اند، یکی از کارت‌ها را انتخاب می‌کنند. سپس با توجه به راهنمایی که روی کارت معما چاپ شده، قطعات را در جای صحیح قرار می‌دهند و نور را به سمت هدف هدایت می‌کنند. هر یک از کارت‌های معما فقط یک جواب دارد که می‌توان جواب درست را در پشت همان کارت مشاهده کرد. بازی فکری مارپیچ لیزری علاوه بر اینکه یک بازی سرگرم‌کننده و مهیج است، می‌تواند کودک ۸ ساله شما را با مفاهیم نور، انعکاس و … آشنا کند.  

مهارت‌های آموزشی بازی فکری مارپیچ لیزری

 • آشنایی با مفاهیم نور، انعکاس و …
 • قویت مهارت دیداری
 • الا بردن اعتماد به نفس در کودک
 • قویت دقت و تمرکز
 • موزش مهارت حل مسئله در کودکان
 • فزایش سرعت عمل
بازی های اموزشی
مارپیچ لیزری
بازی فکری مارپیچ لیزری

بازی فکری مارپیچ لیزری

مارپیچ لیزری مجموعه‌ای است بی‌نظیر از معماهایی بر مبنای بازی نور و آیینه و تابش و بازتابش. در هر معما یک منبع نور لیزر وجود دارد و یک، دو یا سه هدف؛ نور باید از مسیری مشخص عبور کند و به هدف یا اهداف بتابد.

 در این راهنما به معرفی بهترین بازی فکری برای کودک ۸ ساله پرداختیم. بازی‌های فکری نقش مهمی در پرورش ذهن و پیشرفت تحصیلی فرزند شما دارند. این بازی‌ها راه‌حل‌های جذاب و جالبی هستند که کودکان به وسیله آن‌ها، فکر خود را برای حل مسائل مختلف به کار می‌گیرند و در کنار آن از بازی کردن لذت می‌برند. انتخاب بازی فکری مناسب برای کودک ۸ ساله می‌تواند استعدادهای بالقوه او را شکوفا کند و موجب شود تا فرزند دلبند شما با مهارت‌های جدید و کاربردی آشنا شود و اعتماد به نفس خود را افزایش دهد.

اسباب بازی و بازی فکری پیشنهادی برای کودک 8 ساله

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها