بهترین بازی فکری برای کودک 10 ساله

امروزه بسیاری از کودکان ۱۰ ساله، خود را به عنوان یک نوجوان می‌بینند. آن‌ها احساس می‌کنند بالغ‌تر هستند و اینطور به نظر می‌رسند، اما برخی دیگر هنوز حس کودکانه دارند و همانگونه رفتار می‌کنند. نیازهای کودکان در این گروه سنی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. برای همین تعداد زیادی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده برایشان وجود دارد که یکی از آن‌ها بازی‌های فکری است. بازی‌های فکری، ضمن اینکه موجب سرگرم شدن کودکان می‌شوند، به آن‌ها کمک می‌کنند تا در مدرسه نیز عملکرد بهتری داشته باشند و موفقیت‌های بیشتری کسب کنند. اما بهترین بازی فکری برای کودک کدام است؟ در این راهنما قصد داریم به طور مفصل به این سوال پاسخ دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله

با انواع  بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان از هوش ریاضی، هوش هیجانی، مهارت‌های کلامی و بسیاری از پیشرفت‌های ذهنی دیگر بهره‌مند می‌شوند. این بازی‌ها به صورت گام به گام، ذهن کودک را درگیر می‌کنند و موجب می‌شوند تا مغز او به بهترین شکل رشد کند و پرورش یابد. با ما همراه باشید تا بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله خود را انتخاب کنید.

بازی فکری بازار ۱۲۹۵

این بازی فکری اولین بازی رومیزی ایرانی است که در ژانر اقتصادی تولید شده و طراحی هنری و محتوای آن را طراحان ایرانی انجام داده‌اند. بازی فکری بازار ۱۲۹۵ می‌تواند به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله انتخاب شود. در این بازی، شرکت‌کنندگان نقش حجره‌داران بازار تهران را ایفا می‌کنند و قرار است کالاهای خود را به صورت هوشمندانه به فروش برسانند تا بتوانند برنده بازی شوند. این بازی جذاب به عنوان جدیدترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله به مدت ۴۵ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد و ۳ تا ۵ نفر می‌توانند در آن شرکت کنند.

در جدیدترین بازی فکری برای گروه سنی ۱۰ سال، داد و ستد اهمیت زیادی دارد و بازیکنان از این طریق کالاهای خود را می‌فروشند و سهم بیشتری از بازار بدست می‌آورند. همچنین آن‌ها اهمیت مذاکره را درک می‌کنند و حساب و کتاب را یاد می‌گیرند. دختر و پسر شما وقتی از این سن با نحوه خرید و فروش کالا و مذاکره و چانه‌زنی آشنا شوند، بطور حتم در بزرگسالی موفقیت بیشتری در کسب‌وکار خود خواهند داشت.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری بازار ۱۲۹۵

 • افزایش قدرت حل مسئله کودک
 • یادگیری نحوه داد و ستد
 • یادگیری اصول مذاکره
 • تقویت نحوه تعامل با دیگران
تخته بازی بازار1295
بازی فکری بازار 1295

بازی فکری اسب آبی گرسنه

اگر به دنبال یک بازی فکری شادی‌آور و هیجان‌انگیز برای فرزند ۱۰ ساله خود می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم بازی فکری اسب آبی گرسنه یا Hippo را انتخاب کنید. این بازی موجب می‌شود تا کودک شما با مهارت‌های اجتماعی مختلفی آشنا شود، مهارت حل مسئله را یاد بگیرد و قدرت تجزیه و تحلیل خود را تقویت کند. بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله یعنی بازی اسب آبی گرسنه، ماجرای چهار اسب آبی است که بر سر غذا درون یک برکه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. هر اسب آبی که بتواند توپ طلایی را بخورد، برنده است. رتبه دوم هم به بازیکنی می‌رسد که اسب آبی او، غذای بیشتری را خورده است.

بچه‌ها می‌توانند این بازی را به صورت ۲ تا ۴ نفره بازی کنند و اوقات مفرحی داشته باشند. در این بازی، ۲۰ گلوله پلاستیکی وجود دارد که از بین‌ آن‌ها، یکی به رنگ طلایی است. هر بازیکنی که موفق شود تا با اسب آبی خود، گلوله طلایی را ببلعد، برنده بازی است. سرعت عمل و دقت، دو عامل مهم در این بازی هستند که باعث می‌شوند، بازی اسب آبی گرسنه به یکی از ارزشمندترین بازی‌های فکری برای کودک ۱۰ ساله شما تبدیل شود.

مهارت‌های آموزشی  بازی فکری اسب آبی گرسنه

 • افزایش دقت و تمرکز
 • افزایش سرعت عمل کودک
 • تقویت هوش هیجانی
 • افزایش هماهنگی چشم و دست
بازی فکری اسب آبی گرسنه
بازی فکری اسب آبی گرسنه
بازی فکری اسب آبی گرسنه

بازی فکری اسب آبی گرسنه

بازی اسب گرسنه یا همان هیپو hippo یک بازی هیجان انگیز و شادی آور برای کودکان می باشد. تقویت مهارت دست، قدرت تجزیه و تحلیل و حل مساله و مهارت اجتماعی از فواید این بازی بشمار می رود. اهداف آموزشی: به کودک شما در شناخت و ساخت بلوک های ساختمانی مختلف در رنگ و اندازه متفاوت کمک می کند

بازی فکری بازماندگان

این بازی فکری، جزء بازی‌های همکاری مشترک به شمار می‌آید. بازی بازماندگان، داستانی از جنگ جهانی اول دارد که در آن بازیکنان باید تلاش کنند تا زنده بمانند. در این بازی کارگروهی، برنامه‌ریزی و شانس، سه عامل مهم برنده شدن هستند که بازیکنان باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشند. بازی فکری بازماندگان برای ۲ تا ۵ نفر طراحی شده و بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این بازی که در لیست بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله است، در چند دور برگزار می‌شود و در هر دور یک نفر به عنوان رهبر گروه انتخاب می‌شود. رهبر گروه، مشخص می‌کند که هر بازیکن می‌تواند چند کارت بردارد. هر دام از شرکت‌کنندگان در نوبت خود می‌توانند از ماموریتی که به او محول شده انصراف دهد یا یک کارت از دست خود بازی کند.

هر کارت ممکن است نشان‌دهنده خصوصیت منفی شخصیتی یا نشانه‌ای از فاجعه برای تیم باشد. اگر در طول بازی چندین بار، یک کارت فاجعه رو شود، بازی با شکست ماموریت به پایان می‌رسد. بنابراین بازیکنان باید به گونه‌ای کارت‌های فاجعه را بازی کنند که آن‌ها تمام شوند و کارت صلح رو شود. پایان موفقیت‌آمیز بازی هنگامی است که تمام کارت‌های دست بازیکنان تمام شده باشد و روی کارت‌ صلح، هیچ کارتی نباشد. همچنین در صورتی کارت‌های امید تمام شوند و کارت یادواره رویت شود، بازی با شکست مواجه می‌شود.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری بازماندگان

 • تقویت مهارت کار گروهی
 • افزایش مهارت‌های اجتماعی
 • افزایش  اعتماد به نفس در کودکان
 • تقویت مهارت حل مسئله
بازی های کارتی رومیزی
خرید بازی The Grizzled

بازی فکری 6nimmt

در بازی فکری 6nimmt هدف این است که بازیکنان کمترین امتیاز منفی را کسب کنند. در بهترین بازی فکری کارتی، ۱۰۴ کارت وجود دارد که از شماره یک تا ۱۰۴ شماره‌گذاری شده‌اند. بازی برای ۲ تا ۱۰ نفر طراحی شده و بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. روش بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله به این صورت است که دسته کارت‌ها باید به خوبی بر زده شود، سپس چهار کارت به رو در وسط زمین قرار می‌گیرد و به هریک از شرکت‌کنندگان ۱۰ کارت داده می‌شود. اکنون بازیکنان یک کارت را از دسته کارت‌های خود انتخاب می‌کنند و به طور همزمان رو می‌کنند.

سپس کارت‌ها با توجه به عددی که روی آن‌ها نوشته شده، از کوچک به بزرگ مرتب می‌شوند و به ترتیب به یکی از چهار کارتی که در وسط زمین قرار دارد اضافه می‌شوند. هنگامی‌که تعداد کارت‌های یکی از ستون‌ها به شش رسید، بازیکنی که آخرین کارت را روی آن قرار داده، پنج کارت اول را برای خود برمی‌دارد و کارت ششم را در ردیف اول باقی می‌گذارد.

اگر بر روی کارت‌ها دقت کنید، می‌بینید که علاوه بر شماره کارت، یک عدد نیز به عنوان امتیاز منفی روی آن نوشته شده است. پس از اینکه ده کارت افراد به پایان رسید، در صورتی‌که مجموع امتیازهای منفی‌ حداقل یکی از بازیکن‌ها منفی ۶۶ یا کمتر شده باشد، بازی به پایان می‌رسد و فردی که کمترین امتیاز منفی را دارد، به عنوان برنده بازی انتخاب می‌شود. در غیراینصورت، بازی باید یکدست دیگر بازی شود. طراحی بازی به گونه‌ای که می‌توان آن را با تاکتیک‌های پیچیده و قوانین تازه بازی کرد.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری 6nimmt

 • آموزش مهارت‌ اجتماعی به کودکان
 • افزایش مهارت حل مسئله
 • تقویت مهارت تجزیه و تحلیل
 • تقویت هوش هیجانی
6nimmt2

در این راهنما به معرفی بهترین بازی فکری برای کودک ۱۰ ساله پرداختیم. بازی‌های فکری نیازمند تفکر، تمرکز، برنامه‌ریزی و … هستند و برای همین می‌توانند برای رشد فکری و ذهنی کودکان مفید باشند و به پیشرفت تحصیلی و تقویت مهارت‌های اجتماعی او کمک کنند. اما انتخاب اسباب‌بازی برای کودک ۱۰ ساله، به این راحتی نیست و نیاز به تحقیق و جستجوی فراوان دارد. ما تلاش کردیم تا بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید تصمیم‌گیری راحت‌تری در این زمینه داشته باشید.

اسباب بازی و بازی فکری پیشنهادی برای کودک 10 ساله

پک آموزش ریاضی کیفی

292,000 تومان
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها