بهترین بازی فکری برای کودک 9 ساله

در سال‌های اخیر، توجه والدین به بازی‌های فکری جلب شده است. پدر و مادرها دریافته‌اند که این بازی‌ها، یک راه عالی برای سرگرمی و تقویت مهارت‌های شناختی اصلی فرزندان‌شان هستند. انواع بازی فکری کودک می‌تواند تمرکز و توجه او را بهبود ببخشند و در عین‌حال به والدین کمک کنند تا نقاط قوت و ضعف فرزند خود را بهتر درک کنند. اگر برای کودک ۹ ساله خود به دنبال بازی فکری مناسب هستید و دچار سردرگمی شده‌اید، حق دارید! تعداد زیادی از این بازی‌ها در بازار موجود است که انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله را سخت و دشوار می‌کند. به همین دلیل ما تصمیم داریم تا در این راهنما بهترین بازی‌های فکری مناسب این رده سنی را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

توانایی های کودک 9 ساله

 • با دوستان و همسالان ارتباط قوی برقرار کند و برای خود شبکه ای حمایتی از دوستان ایجاد کند.
 • در تصمیم گیری های خانوادگی شرکت کند و خود صاحب نظر باشد.
 • دفتری پر از داستان های تخیلی و یا نقاشی های خیالی سریالی درست کند و آن ها را با دوستانش به اشتراک بگذارد.
 • در برخی از امور خانه به شما کمک کند و همراهتان باشد و در این سنین کمک کردن به اطرافیان برایشان حس خوشایندی را به ارمغان می آورد.
  کودک می تواند ورزش حرفه ای را شروع کند.

انتخاب بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله

بازی‌های فکری معمولا برای تقویت مهارت‌های شناختی کودکان از جمله توانایی فرد برای تقویت توجه، پردازش اطلاعات سریع‌تر و تمرکز بیشتر طراحی شده‌اند. مطالعات دانشمندان نشان داده است که بازی‌های آموزشی موجب می‌شوند تا عملکردهای شناختی مانند یادگیری، حافظه و تمرکز بهبود یابد. هنگام انتخاب بهترین بازی فکری خود، به شخصیت منحصربفرد او توجه کنید و بازی‌هایی را انتخاب کنید که استعدادها و توانایی‌هایش را شکوفا می‌کند. در ادامه تعدادی از جدیدترین و پرفروش‌ترین بازی‌های فکری برای دختران و پسران ۹ ساله معرفی خواهد شد

بازی فکری گنج‌های پنهان لوتوس

این بازی فکری جزء بازی‌های گروهی محسوب می‌شود که ۲ تا ۵ نفر می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند. بازی گنج‌های پنهان لوتوس به گونه‌ای طراحی شده که کودکان باید برای دستیابی به یک هدف مشترک با هم همکاری داشته باشند و صحبتی از رقابت نیست. یعنی اگر بازیکنان به هدفشان نرسند، همگی می‌بازند و اگر به هدف مورد نظر دست پیدا کنند، همه شرکت‌کنندگان در بازی برنده می‌شوند. بازی گنج‌های پنهان لوتوس را می‌توانید به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله خود انتخاب کنید. زیرا حس همکاری و تعامل را در فرزند شما تقویت می‌کند. در این بازی فکری بازیکنان تلاش می‌کنند تا با استفاده از نشانه‌های لوتوس و همفکری یکدیگر، گنج‌هایی را که از دوره هخامنشیان بجای مانده پیدا کنند، اما فرصت زیادی ندارند و قبل از اینکه طلسم‌ها به رنگ سیاه دربیاید، باید گنج‌ها را کشف کرده باشند.
 
پنج گنج به رنگ‌های سبز، سفید، زرد، آبی و قرمز وجود دارد که از هر رنگ، پنج کارت از شماره یک تا پنج چاپ شده است. طریقه کشف گنج‌ها به این صورت است که بازیکنان باید تمام کارت‌های یک گنج را در دست خود داشته باشند تا آن گنج کشف شود. اما این کار به این سادگی نیست، زیرا در حین بازی، بازیکنان از محتوای کارت‌هایی که در دست دارند مطلع نیستند. زیرا کارت‌ها برعکس و رو به دیگر بازیکنان است. اینجاست که هم‌بازی‌ها به کمک یکدیگر می‌آیند تا کارت‌‌هایی که در دست دارند را به ترتیب بچینند و تکمیل کنند. بازی گنج‌های پنهان لوتوس را می‌توان جزء ۱۰ بازی برتر برای دختر و پسر ۹ ساله قرار داد.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری گنج‌های پنهان لوتوس

 • تمرین کار گروهی
 • تقویت مهارت تعامل و همکاری
 • یادگیری  مهارت حل مسئله در کودکان
 • تقویت قدرت استدلال
 • یادگیری مهارت برنامه‌ریزی و تفکر استراتژیک
بازی فکری گنج های پنهان لوتوس

بازی فکری دست‌چین چهارنفره

این بازی فکری از یکسری کارت‌های تصویر، ۲۰ لیوان رنگی و یک زنگ تشکیل شده است. بر روی هر کارت، پنج رنگ مختلف در حالات گوناگون کشیده شده که بازیکنان با توجه به این کارت‌ها باید بازی کنند. در شروع بازی به هر یک از بازیکنان، پنج لیوان از پنج رنگ داده می‌شود. همچنین کارت‌های بازی به پشت در وسط زمین قرار می‌گیرد. زنگ نیز باید جایی باشد که دست همه شرکت‌کنندگان به آن برسد. در این لحظه چیدمان بازی تکمیل می‌شود.

اکنون یک نفر، کارت رویی را از دسته‌کارت‌ها برمی‌دارد و رو می‌کند. در این لحظه بازیکنان باید طبق الگویی که روی کارت مشخص شده، لیوان‌های خود را روی هم بچینند. بازیکنی که زودتر از بقیه بتواند الگوی روی کارت را تکمیل کند، برنده این دور از بازی است و کارت را برای خود برمی‌دارد.
بازی دست‌چین چهارنفره به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله، تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که کارت‌های تصویر تمام شود. در این هنگام هر بازیکنی که توانسته بیشترین کارت تصویر را جمع‌آوری کند، به عنوان برنده بازی معرفی می‌شود. سرعت عمل و دقت حرف اول را در این بازی فکری می‌زند. هرچه کودکان بتوانند تمرکز بیشتری باشند و لیوان‌های خود را در سریعترین زمان ممکن بر اساس الگوی روی کارت‌ها بچینند، احتمال برنده شدن آن‌ها بیشتر است.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری دست‌چین چهارنفره

 • افزایش سرعت واکنش و عکس‌العمل
 • تقویت دقت و تمرکز
 • تقویت حافظه دیداری
 • تقویت حافظه آنی
 • بالا‌بردن اعتماد به نفس کودک
 • تقویت هوش هیجانی
 • تقویت دست‌ورزی
بازی فکری دست چین 4 نفره

بازی فکری غرب وحشی

این بازی با تم وسترن طراحی شده و جزء بازی‌های نقش مخفی و مافیا به شمار می‌آید. بازی فکری غرب وحشی به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله، بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و بین ۴ تا ۷ نفر می‌توانند در آن بازی کنند. کاری که بازیکنان در بازی غرب وحشی باید انجام دهند این است که هریک از آن‌ها در نقش یکی از شخصیت‌های بازی ظاهر می‌شوند.

این شخصیت‌ها شامل یاغی، کلانتر، معاون و خائن است. معاون‌ها باید به صورت ناشناس کاری کنند که کلانتر توسط یاغی‌ها آسیب نبیند. اما در این میان یک خائن وجود دارد که به ظاهر، دوست و در باطن، دشمن است! بازی غرب وحشی، جزء پرفروشترین بازی‌های فکری کارتی است که می‌تواند لحظات خوشی را برای فرزند دختر و پسر ۹ ساله شما به ارمغان بیاورد و به او کمک کند تا با هم‌سن‌وسالان خود تعامل بهتر و سازنده‌تری داشته باشد.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری غرب وحشی

 • افزایش مهارت همکاری و تعامل
 • تقویت مهارت حل مسئله
 • افزایش قدرت تجزیه و تحلیل
 • بالابردن دقت و تمرکز در کودکان
bang2

بازی فکری ایروپولی روپولی مونوپولی کاملا فارسی

با بازی روپولی یا ایروپولی یا مونوپولی مدیریت پول و هوش مالی خود را افزایش دهید!
بازی هایی که در آن افراد شرکت کننده به کسب درآمد می پردازند از جذابیت بسیار بالایی برخوردارند.
بازی ایروپولی ایرانی یا روپولی هم از بازی هایی است که بسیار جذاب برای شرکت کنندگان می باشد و کافیست یک مرتبه در جمع خانوادگی و دوستانه این بازی روپولی جدید را انجام دهید تا دیگر آن را رها نکنید.
بازی مونوپولی یا بازی روپولی جدید و یا ایروپولی یک بازی با سابقه، بسیار موفق و پرفروش در تمام دنیا می باشد، که هنوز هم مورد استقبال افراد گوناگون از طبقات مختلف جامعه است.

ایروپولی چه فایده ای داره ؟

هدف از بازی روپولی یا ایروپولی که بر اساس بازی بین‌المللی و پرفروش مونوپولی طراحی شده، آموزش مدیریت پول و افزایش هوش مالی است.
در این بازی بازیکنان تاس می‌اندازند و با مقدار پولی که در آغاز بازی دارند، خیابان‌های مختلف شهر تهران قدیم را خریداری می‌کنند و اگر کسی در آنجا فرود بیاید، از آن‌ها کرایه می‌گیرند.
وجود کارت‌های شانس، امکان ساخت و ساز خانه و هتل در املاک و چالش‌های مختلف در شکل کارت شانس، بر جذابیت بازی افزوده است.

کی بازی رو می بره ؟

در واقع هدف اصلی بازی  آشنایی بازیکنان با دنیای تجارت و کسب و کار می باشد، در این بازی بازیکنان به صورت مداوم در حال خرید و فروش زمین، ساختمان ،هتل و مدیریت دارایی های خود می باشند، آنها باید تلاش کنند که به صورت پیوسته ثروت خود را افزایش دهند.
در پایان بازی تمامی بازیکنان به غیر از یک نفر ورشکست خواهند شد و از دور بازی خارج می شوند.
بازیکنی که وضعیت مالی خوبی دارد، برنده بازی خواهد بود.

نکته : بازیکنان می توانند توافق نمایند که مثلا بازی را برای یک ساعت انجام دهند و سپس میزان دارائی هر فرد محاسبه شود و کسی که از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشته باشد، برنده بازی خواهد بود.

خرید بازی روپولی فارسی

بازی فکری گلوکز

این بازی جزء جدیدترین بازی‌های گروهی جذاب است که از ۳۶ کارت، ۲۴ تاس حبه قند تشکیل شده است. در ابتدای بازی به هر شرکت‌کننده، سه کارت و چهار حبه قند داده می‌شود. هدف بازی گلوکز این است که بچه‌ها از دست حبه قندهایی که دارند، خلاص شوند. روش بازی به این صورت است که بازیکنان تاس می‌ریزند و با توجه به نتیجه‌ای که حاصل شده، می‌توانند کارت بازی کنند، کارت بکشند یا حبه‌قندهای خود را به دیگران بدهند. هر کارت بازی دارای قدرت خاص خود است و در صورتی که درست بازی شود، می‌تواند هر لحظه بازیکنان را به پیروزی نزدیک کند. از جذابیت این اساب‌بازی به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله ، این است که نتیجه تا آخرین لحظات بازی معلوم نیست.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری گلوکز

 • افزایش دقت و تمرکز
 • تقویت مهارت حل مسئله
 • بکارگیری راه‌حل‌های استراتژیک
 • آموزش مهارت‌های اجتماعی کودکان
بازی فکری

در این راهنما به معرفی بهترین بازی فکری برای کودک ۹ ساله پرداختیم. کودکان در این سن در حال گذراندن سال‌های ابتدایی مدرسه هستند و بازی‌های فکری تاثیر زیادی بر پیشرفت تحصیلی و تقویت مهارت‌های اجتماعی آن‌ها دارد. بنابراین والدین باید با انتخاب بازی‌های فکری مناسب، رشد ذهنی و فکری آن‌ها را در مسیر درست قرار دهند تا اعتماد به نفس آن‌ها افزایش پیدا کند و بتوانند از استعدادها و توانایی‌های خود به بهترین شکل استفاده کنند.

اسباب بازی و بازی فکری پیشنهادی برای کودک 9 ساله

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
4 سال قبل

سلام وقت بخیر من یک پسر9ساله دارم و مدام دوست داره که من باهاش بازی کنم ولی من نمیدونم چه بازی بکنم که انرژی بدنش تخلیه بشه چونکه خیلی پر انرژی هست اطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

ملیحه سادات یاالله
ملیحه سادات یاالله
پاسخ به  محسن
4 سال قبل

سلام دوست عزیز.وقت شما هم بخیر.
بله بهترین راه برای تخلیه هیجانات و همچنین آموزش مهارتهای مختلف به کودک تا به بزرگسالی موفق تبدیل بشه بازی کردن هست .در قسمت مجله کودک سایت انواع ایده بازیهایی که میتوانید با فرزند خود در خانه حتی با وسایل ساده انجام دهید نوشته شده. مقالاتی مثل بازی گروهی کودکان،بازی گروهی نوجوانان و نمونه های زیاد دیگر.حتما این بازیها را امتحان کنید.
با تشکر