بهترین کتاب برای کودک 4 ساله

کودکان از سن چهار سالگی به تدریج با کلمات آشنا می‌شوند و خواندن را یاد می‌گیرند. برای برخی از کودکان، این مرحله شامل آشنایی با کتاب‌هایی است که کلمات ساده و کم دارند. آن‌ها در این سن با ذوق و شوق به مطالعه می‌پردازند و کتاب‌های مصور را مرور می‌کنند. بنابراین مهم است که کتاب‌های مناسبی برای آن‌ها انتخاب کنید. شما باید فضایی سرگرم‌کننده و راحت برای کتابخوانی آن‌ها فراهم کنید. این شرایط نباید اجباری و با تحکم باشد، زیرا ممکن است خاطره ناخوشایندی از کتاب و کتابخوانی در ذهنشان ایجاد شود و آن‌ها را دل‌زده کند. در این راهنما قصد داریم بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال کتاب مناسب برای فرزند خود می‌گردید تا انتها همراه ما باشید.

اگر بتوانید انتخاب بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله خود را به درستی انجام دهید، او یک کتابخوان مادام‌العمر خواهد شد. کسی که از مطالعه خسته نمی‌شود و قفسه‌هایی پر از کتاب در اتاق خود دارد. کتاب خوب موجب می‌شود تا پنجره جدیدی به روی کودک ۴ ساله شما گشوده شود و او در مسیر درستی قدم بردارد. چه برایشان کتاب بخوانید و چه خودشان به تنهایی کتاب بخوانند، بچه‌ها باید از کتاب خواندن لذت ببرند. در ادامه چند  کتاب مفید برای کودکان به شما معرفی می‌کنیم.

کتاب خوشگل من بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله
این کتاب یک کتاب پر از مفاهیم و عبارات است که کودک ۴ ساله شما به صورت روزانه با آن‌ها سروکار دارد. کتاب خوشگل من شامل قصه‌های جذابی است که می‌تواند برای فرزند دلبندتان بسیار کاربردی باشد. در این کتاب ارزشمند، کودک با مفاهیم، صداها، کلمه‌ها و تصاویر مختلف آشنا می‌شود و والدین می‌توانند برای فرزندشان کتابخوانی کنند و لحظات شیرین و لذت‌بخشی برای او رقم بزنند. می‌توان گفت، کتاب خوشگل من به نوعی یک دایره‌المعارف برای بچه‌های ۴ ساله است. آن‌ها در این سن باید با لغات بیشتری آشنا شده باشند. از این رو موضوعاتی که در این کتاب آمده است، می‌تواند برای کودکان کنجکاو ۴ ساله، مفید و کاربردی باشد. کتاب به گونه‌ای طراحی شده که فرزند دلبند شما از طریق قصه با موضوعات مختلف آن آشنا می‌شود. کتاب خوشگل من، می‌تواند به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله انتخاب شود، زیرا کودک را وارد دنیای خیال می‌کند و در این دنیا به اشیاء مختلف جان می‌دهد تا کودک بتواند بهتر با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کند. بخش‌های مختلف کتاب خوشگل من شامل: من می‌توانم، صداها، بدن من و کلمه‌ها و تصویرهاست.

مهارت‌های آموزشی کتاب خوشگل من

تقویت حس کنجکاوی
آشنایی با کلمات جدید
آشنایی با اشیاء جدید
آشنایی با صداهای جدید
تقویت مهارت زبان‌آموزی کودک
تقویت مهارت دیداری
تقویت مهارت دست‌ورزی

کتاب برای 1 سال
کتاب کودک
با کلیک بر روی عکس ها وارد صفحه محصول شوید.
مجموعه کتاب می‌خواهم یاد بگیرم

این مجموعه کتاب شامل ۱۲ جلد است که می‌تواند برای یادگیری مهارت‌های مختلف برای کودک ۴ ساله بسیار مفید باشد. مهارت‌های بر پایه شناخت و شناخت طبقه‌بندی شده می‌توانند در این سن از اهمیت بالایی برخوردار باشند، زیرا هیچ مهارتی بدون شناخت حاصل نمی‌شود. همچنین امکان شکوفا شدن هیچ خلاقیتی وجود ندارد، مگر اینکه مهارت‌های زمینه‌ساز آن از قبل وجود داشته باشد. بنابراین کودک ۴ ساله شما با هر توانایی و استعداد باید بر اساس نیازها و علایق و با توجه به تفاوت‌های فردی که دارد مهارت‌هایی را کسب کند. همین امر سبب شکوفا شدن استعدادهای او می‌شود. مجموعه کتاب می‌خواهم یاد بگیرم به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله به فرزند دلبند شما کمک می‌کند تا با آموزش مناسب، مهارت‌های عملی خاصی را بدست آورد و برای رشد و شکوفایی استعدادهای خود تلاش کند.


مهارت‌های آموزشی مجموعه کتاب می‌خواهم یاد بگیرم

مهارت‌های شناختی زنجیره فکری مانند داستان‌خوانی
مهارت‌های شناختی مفاهیم ریاضی
آشنایی با کلی‌خوانی و طبقه‌بندی
مهارت‌های ریاضی شناخت اعداد
مهارت‌های پیش‌نیاز ریاضی مانند جمع و تفریق
شناخت فعل‌ها و مفاهیم
آشنایی با محیط اطراف
مهارت تجسم و درک فضایی

mikham yad begirm 3
با کلیک بر روی عکس ها وارد صفحه محصول شوید.

این کتاب علاوه بر این که یک کتاب جذاب برای کودک ۴ ساله شماست، همراه خود یک عروسک زرافه گردن دراز دارد که می‌تواند شوق کتابخوانی در کودک را دوچندان کند. همیشه عروسک‌ها بین دنیای کوچکترها و بزرگترها مانند یک پل ارتباطی عمل کرده‌اند. آن‌ها مثل یک موجود زنده‌اند و اگر پدر و مادرها از طرف آن‌ها با کودک خود سخن بگویند، حرف‌هایشان اثر بیشتری دارد. بنابراین والدین از طریق عروسک‌ها می‌توانند مفاهیم مختلف را به کودکان خود یاد بدهند.
کتاب عروسکی زرافه نازه گردن درازه می‌تواند به عنوان بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله انتخاب شود. این کتاب به گونه‌ای طراحی شده که وسط آن به شکل یک دایره توخالی است و عروسک زرافه از این حفره دایره‌ای‌شکل ظاهر می‌شود. پدر و مادرها دست خود را درون عروسک زرافه می‌کنند و داستان کتاب را به صورتی نمایشی برای فرزند دلبند خود اجرا می‌کنند. حتی خود کودکان می‌توانند این کار را به تنهایی انجام دهند و خود را جای شخصیت عروسکی داستان قرار دهند. بدین ترتیب کودک از یک نمایش شاد و داستانی لذت می‌برد و اوقات خوشی را سپری می‌کند.

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به صفحات آن اشاره کرد که از جنس مقوای ضخیم و مقاوم است و به این سادگی خراب نمی‌شود. همچنین جلد آن از مقوای سخت یا گالینگور ساخته شده و رنگ‌آمیزی آن به شیوه‌ای جذاب انجام شده تا کودکان از خواندن کتاب لذت ببرند و خسته نشوند. همچنین جنس عروسک از پارچه‌های طرحدار لطیف و نرم است که هیچ حساسیتی برای کودک ایجاد نمی‌کند.

 

مهارت‌های آموزشی کتاب عروسکی زرافه نازه گردن درازه
پرورش خلاقیت در کودک
تقویت مهارت قصه‌گویی
آشنایی با شعر
تقویت مهارت استفاده از دست و انگشتان
تمرین عروسک‌گردانی
تقویت قوه تخیل و داستان‌پردازی کودک

کتاب عروسکی زرافه نازه گردن درازه
عکس و کلیک کن و وارد صفحه محصول بشو
کلام آخر

در این راهنما به معرفی بهترین کتاب برای کودک ۴ ساله پرداختیم. اگر می‌خواهید فرزند دلبندتان قبل از ورود به مهدکودک، توانایی خواندن را داشته باشد، برای او کتاب بخوانید و او را تشویق به خواندن کتاب کنید. وقتی کودک شما به سن ۴ سالگی می‌رسد، باید با کنجکاوی با مسائل برخورد کند و احتمالا دایره لغات گسترده‌ای خواهد داشت. آن‌ها ممکن است بتوانند بیشتر حروف را تشخیص دهند و در برخی موارد نام خود را بنویسند. برای اینکه فرزند خود را به کتاب علاقه‌مند کنید، باید به آنچه او دوست دارد، اهمیت دهید. اگر کودک ۴ ساله شما عاشق ربات‌ها و آدم فضایی‌هاست، پیدا کردن کتابی که در این مورد باشد، ذهن او را متحیر می‌کند. اما اگر کتابی برای آن‌ها بخرید که موضوع آن برایشان جذاب نیست، منابع خود را هدر داده‌اید.

 
 
بازی های بازی‌دونه
مجله بازی‌دونه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها