بهترین بازی فکری برای کودک 2 ساله

همانطور که جنب و جوش و تحرک برای رشد جسمی کودک ۲ ساله لازم است، بازی‌های فکری نیز برای آن‌ها ابزاری حیاتی محسوب می‌شوند که می توانند به رشد ذهنی آن‌ها کمک کنند. این بازی‌ها موجب می‌شوند، بخشی از انرژی بچه‌ها برای فراگیری مهارت‌های مختلف ذهنی و شناسایی و پرورش استعدادهای آن‌ها بکار گرفته شود. بازی‌های فکری و آموزشی به عنوان عاملی برای تقویت عملکرد مغز عمل می‌کنند و مانند خواب و رژیم غذایی مناسب، ضروری هستند. اگر می‌خواهید با بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله آشنا شوید، ما در این راهنما تصمیم داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

توانایی های کودک 2 ساله

در 2 سالگی کودک شما قادر است که :

 1. در احساسات با اطرافیانش همدلی کند.
 2. رنگ ها را شناسایی کند و هر شی را بر اساس رنگش دسته بندی کند.
 3. به جزییات بیشتر دقت کند.

در حین کتاب خواندن برای کودک متوجه می شوید که به جزییاتی اشاره می کند که قبلا به آن ها بی توجه بود.

برای کودکی که تازه راه رفتن را یاد گرفته و دوست دارد به این طرف و آن طرف برود و کنجکاوی کند، شاید انتخاب و خرید یک بازی فکری کمی پیچیده و سخت باشد. به همین دلیل ما در اینجا با معرفی چند بازی مختلف به شما کمک می‌کنیم تا بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله خود را راحت‌تر انتخاب کنید.

فهرست مطالب

بازی فکری هوش برتر

این بازی یکی از جدیدترین بازی‌های فکری برای دختر و پسرهای ۲ ساله است که نقش مهمی در تقویت قوه تخیل و تجسم آن‌ها دارد. این بازی آموزشی شامل ۲۴ قطعه پلاستیکی و یک صفحه بازی پلاستیکی است که بر روی آن ۹ میله تعبیه شده است. قطعات بازی، رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی دارند و همین ویژگی سبب می‌شود تا بازی فکری هوش برتر برای کودکان جذاب باشد. برای کودکان ۲ ساله، بهتر است از شکل‌های هندسی ساده و رنگ‌ها شروع کنید.

بچه‌ها با این قطعات می‌توانند اشکال که به ذهن‌شان می‌رسد، درست کنند، به این صورت که قطعات پلاستیکی را با توجه به سوراخ‌هایی که روی آن‌ها وجود دارد، بر روی میله‌ها قرار می‌دهند. با بازی فکر برتر امکان آموزش اعداد فارسی و انگلیسی و همچنین حروف انگلیسی نیز وجود دارد. البته شاید برای این رده سنی کمی زود باشد. کلیه قطعات این بازی فکری از مواد اولیه درجه یک، بهداشتی و کاملا ایمن ساخته شده‌اند و سلامت کودکان را به خطر نمی‌اندازند.

مهارت‌های آموزشی بازی فکری هوش برتر

 • تقویت عضلات دست‌
 • افزایش هماهنگی چشم و دست
 • تقویت خلاقیت و نوآوری
 • آشنایی با رنگ‌ها
 • ساخت شکل‌های هندسی مختلف
 • آشنایی با اعداد فارسی و انگلیسی
 • آشنایی با حروف انگلیسی
بازی فکری هوش برتر
بازی فکری هوش برتر

بازی فکری هوش برتر

بازی فکری هوش برتر یک بازی آموزشی مفید و جالب برای کودکان ۲ تا ۸ سال می باشد. این مجموعه برای افزایش مهارت هایی چون قابلیت تجسم سازی، خلاقیت و دست ورزی کودکان مناسب است.

 پازل یکی از بازی‌های مورد علاقه کودکان در این سن است. وقتی کودک قطعات پازل را درهم جفت می‌کند و یک شکل شگفت انگیز به وجود می‌آورد انگار تمام دنیا را کسب کرده. این پیروزی برایش بیش از هر چیز خوشایند است. بازی با پازل نه تنها برای کودک لذت بخش است بلکه قدرت تمرکز و تشخیص او را بالا می‌برد، بهتر است اول پازل‌هایی انتخاب کنید که قطعات کمتری دارند و به مرور که کودک بازی را یاد گرفت به تعداد قطعات اضافه کنید.

پازل چوبی برجسته همراه اسم

این پازل چوبی  که یکی از انواع بازی فکری کودک است که شکل‌ها و رنگ‌های جذابی دارد و بچه‌ها هنگام بازی کردن با آن، برای ساعاتی سرگرم می‌شوند و احساس خستگی نمی‌کنند. پازل چوبی برجسته یک پازل چوبی ۱۵ در ۱۵ است که می‌توانید طرح مورد علاقه خود را از میان طرح‌های مختلف انتخاب کنید و سفارش دهید. بازی با این پازل تاثیر زیادی در شکل‌گیری مهارت حل مسئله در کودکان دارد.

بچه‌ها با وسایل، حیوانات و بسیاری از وسایل دیگر آشنا می‌شوند و نام انگلیسی آن‌ها را یاد می‌گیرند. پازل چوبی برجسته موجب می‌شود تا ذهن کودکان به چالش کشیده شود و تفکر منطقی و نظم در ذهن آن‌ها نهادینه شود. این بازی فکری هیجان انگیز حس کنجکاوی کودکان را تحریک، و آن‌ها را به استفاده از فکر و ذهن خود برای دستیابی به هدفی که به دنبال آن هستند، ترغیب می‌کند. پازل چوبی برجسته همراه اسم می‌تواند بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله دختر یا پسر شما باشد.

مهارت‌های آموزشی پازل برجسته همراه با اسم

 • هماهنگی چشم و دست
 • افزایش دقت و تمرکز
 • درک مفهوم نظم
 • تقویت توانایی حل مسئله
 • تقویت هوش منطقی
 • پرورش خلاقیت ذهنی
پازل چوبی برجسته
GettyImages 176829483 1db463453a484d4988b187a7540b4dff min scaled

انواع اسباب بازی های ساخت و ساز، آجرهای خانه سازی (لگو) بهترین وسیله برای تقویت مهارت های رشد و پرورش کودکان هستند.  دراین نوع بازی ها کودک تحت محدودیت خاصی قرار نمی گیرد و این آزادی را دارد که با تکیه بر قدرت خلاقیت خود، شکل های متنوع و نامحدودی را خلق نماید که این امر موجب افزایش  اعتماد به نفس در کودک می گردد و او را ساعت ها سرگرم می کند و یک نمونه مناسب اسباب بازی برای کودک 2 ساله به شمار می رود.

بازی آگور ۷۵ قطعه

این بازی جزء بازی‌های لگو دسته‌بندی می‌شود و این قابلیت را دارد که جزء ۱۰ بازی برتر این رده سنی قرار بگیرد. بازی آگور از کودک ۲ ساله شما یک معمار هنرمند می‌سازد و خلاقیت او پرورش می‌دهد. این بازی فکری که می‌توان آن را بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله در نظر گرفت، ساعت‌ها ذهن کودکان را به خود مشغول می‌کند و می‌تواند قوه تخیل آن‌ها را تقویت کند. کودکان با این بازی ساختنی یاد می‌گیرند چگونه از هوش هندسی خود استفاده کنند و از انگشتان کوچک‌شان برای قرار دادن آجرهای بازی آگور کمک بگیرند. برای ساخت این اسباب‌بازی از مواد درجه استفاده شده و ابعاد آن به اندازه‌ای است که امکان بلعیدن آن توسط کودک وجود ندارد و از این نظر کاملا ایمن است.

بازی آگور شامل ۷۵ قطعه رنگی است که شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارد. طراحان این بازی در دفترچه راهنمای آن، یکسری تصاویر از سازه‌های متنوع قرار داده‌اند که والدین می‌توانند با کمک این تصاویر، فرزند خود را راهنمایی کنند تا آن‌ها را بسازد و مهارت‌های خود را پرورش دهد. بچه‌ها در حین قرار دادن آجرهای آگور روی هم و ساخت اجسام مختلف، اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهند و با رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌ها گوناگون آشنا می‌شوند. این اسباب‌بازی جذاب نقش مهمی در ایجاد تمرکز و دقت کودکان ایفا می‌کند.

مهارت‌های آموزشی بازی آگور

 • تقویت مهارت‌های ظریف حرکتی
 • توسعه هوش فضایی و هندسی
 • افزایش  دقت و تمرکز
 • افزایش اعتماد به نفس
 • تقویت تجسم و خلاقیت
 • تقویت هوش تصویری
9 2

اسباب بازی های روی هم گذاشتنی و اسباب بازی هایی که به شناخت شکل، اندازه و رنگ کمک می کند.

برج هوش چوبی

این برج هیجان‌انگیز یک بازی فکری خارق‌العاده برای کودک ۲ ساله شماست که موجب می‌شود مهارت‌های حرکتی او ارتقا پیدا کند و بتواند کنترل بیشتری بر ماهیچه‌های دست و انگشتان خود داشته باشد. همچنین  برج هوش چوبی باعث می‌شود تا فرزند دلبند شما با چند رنگ مختلف آشنا شود. این بازی چوبی به کودکان کمک می‌کند تا بر روی دقت و سرعت عمل خود تمرکز کنند و مفهوم اندازه را به صورت عملی یاد بگیرند. برج هوش چوبی می‌تواند به عنوان بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله انتخاب شود. محتویات بازی شامل ۱۰ قطعه چوبی است که دو به دو با یکدیگر هم‌اندازه‌اند.

برای انجام این بازی بچه‌ها باید قطعات را از بزرگ به کوچک یا برعکس در میله چوبی قرار دهند و برج رنگی خود را بسازند. این بازی فکری قدرت استدلال کودکان را به چالش می‌کشد تا بتواند قطعات برج را به ترتیب و با نظم در محل صحیح خود جایگذاری کند. از طرف دیگر والدین می‌توانند از فرزند خود بخواهند تا برج را بر اساس رنگ‌هایی که آن‌ها می‌خواهند برپا کنند. کودک با بازی برج هوش چوبی تسلط بیشتری بر حرکت دست خود پیدا می‌کند که زمینه‌ساز درست گرفتن قلم در آینده است. بازی فکری برج هوش چوبی از بهترین متریال ساخته شده و هیچ‌گونه ضرری برای سلامتی کودکان ندارد.

مهارت‌های آموزشی برج هوش چوبی

 • تسلط یافتن بر حرکات ظریف دست
 • ارتقا هماهنگی چشم و دست
 • افزایش دقت و سرعت عمل
 • تشخیص اندازه‌ها
 • شناخت رنگ‌ها
برج هوش چوبی
برج هوش چوبی

بازی فکری برج هوش چوبی

برای ساختن برج هــوش رنگـی همراه کودک دلبند خود باشید. همراه باشید و به او کمک کنید تا با رنگ‌ها آشنا شود، هماهنگی چشم و دستان او بهبود یابد، مفهـــوم انـــدازه را درک کند و دقت و سرعت عمل او بهبود یابد
موجود نیست !

اطلاعات بیشتر

wepik 2021713 121012

کتاب برای هر سنی مناسب است.

کودک شما از تماشای کتاب های تصویری با عکس از فعالیت ها و اشیاء آشنا لذت می برد.
اما دقت داشته باشید برای کودک 2 ساله خود کتابی بخرید که داستان و عکس های بیشتر و پیچیده تری داشته باشد و خیلی ساده نباشد.

در این راهنما به معرفی بهترین بازی فکری برای کودک ۲ ساله پرداختیم. بچه‌ها در این سن، تقریبا می‌توانند به خوبی راه بروند و برای همین دوست دارند به این طرف و آن طرف سرک بکشند و چیزهای جدید را شناسایی و کشف کنند. اما با این حال برای پرورش ذهن و خلاقیت آن‌ها، لازم است که با یکسری از بازی‌های فکری آشنا شود و ساعاتی از روز را با این اسباب‌بازی‌های مفید سرگرم باشد. ما در این راهنما تلاش کردیم تا جدیدترین بازی‌های فکری برای این گروه سنی را معرفی کنیم تا راحت‌تر و مطمئن‌تر بتوانید، بهترین بازی فکری کودک دو ساله خود را انتخاب و خریداری کنید.

اسباب بازی و بازی فکری پیشنهادی برای کودک 2 ساله

برج نمدی چوبی

205,000 تومان
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حداد
حداد
2 سال قبل

سلام دختر من ۲ ساله است
تمام اسباب بازیهای معرفی شده را برای دخترم گرفتم. هوش چین از سن ۱۵ ماهگی که دومین بار همه رو درست در جای خود قرار داد.برج قورباغه ۱ سالگی و …..
دخترم عاشق کتابه اولین کتاب و ۵-۶ ماهگی براش خریدم و با تصویر توضیح دادم. الان هر شب براش کتاب قصه میخونم. تقریبا -۱۶-۱۵ شعر بلده با هم میخونیم.بعضیارو تنها میخونه. البته خوب بعضی کلمات و خوب و کامل تلفظ نمیکنه. به نظرم شعر و کتاب باعث شد زود و خوب صحبت کنه