خرید بازی فکری و کتاب برای کودکان
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بهترین بازی فکری برای کودکان 9 ساله چیست؟

wepik 202184 145820

در  این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی های کودکان 8 تا 10 ساله،توانایی کودکان در این سن می پردازم و سپس،فهرستی از بهترین های خرید بازی فکری برای کودکان 9 ساله ،بازی فکری برای 10 سال،بازی فکری برای 11 ساله ها و…معرفی می شوند.
بچه ها عاشق بازی کردن هستند،اما هر بازی مناسب برای هر گروه سنی نیست.
تصمیم گیری برای اینکه چه بازی هایی برای رشد سریع فرزند شما مناسب است جزء وظایف اصلی و مهم والدین است.
یا اینکه چه بازی هایی را برای روز تولد فرزندمان به آنها هدیه بدهیم که علاوه بر لذت بردن و سرگرمی کودک ، در رشد سریع مهارت های او هم تاثیر گذار باشد؟
این خلق و خوی رقابتی باعث می شود او کودکی باشد که گاهی دلش بخواهد با یک گروه بزرگ و چند نفره بازی کند و گاهی حتی تنها یا با دوست نزدیکش باشد.
با این حال، در هر دو مورد، مهم است که شما کودک خود در این سنین را به بازی های تعاملی که به صحبت کردن و مشارکت با دیگران نیاز دارد،تشویق نمایید.
به همین دلیل، 7 بازی و فعالیت متنوع که برای رشد کودک شما در سنین 8 تا 10 سالگی مناسب هستند معرفی می شوند.
قبل از آن اول باید بدانید که کودک شما در این سنین چه ویژگی ها و توانایی هایی دارند تا بهتر بتوانید به عنوان یک مادر یا پدر آنها را درک کنید. 

خصوصیات کودک 8 تا 10 ساله:

شما اکنون با کودکی روبه رو هستید که روز به روز شاهد پیشرفت و ترقی اش هستید، از زمانی که یک نوزاد محتاج کمک بود تا حال که به وسیله ویژگی های شخصیتی خودش تبدیل به کودکی مستقل تر ازقبل شده است، اما باید بدانید اوهمچنان نیازمند کمک شماست تا به بزرگسالی شاد و سالم تبدیل شود.

ازنظر شناختی، او می تواند منتقدانه فکر کند و نظرات و تفکراتش را به اشتراک بگذارد و نسبت به چگونگی کارکردن اشیاء مختلف کنجکاو است، بنابراین شما هنوز هم با حجم زیادی سوال از جانب او رو به رو می شوید.

wepik 2021731 221214

کودک تمایل دارد در جریان تصمیم گیری های مهم خانواده قرار بگیرد (مثل اینکه درتعطیلات به کجا برویم) و شاید از برنامه ریزی برای کارها لذت ببرد.
او درحال درک پاداشی که با تاخیر داده می‌شود است و اکنون با سخت کار کردن در مدرسه برای رسیدن به جایگاهی که می خواهد داشته باشد درک وفهم بیشتری در خود ایجاد می کند.

wepik 2021730 215442

صحبت در مورد مشکلات در مدرسه و روابط با دوستان و همسالان و فرصت دادن به او در شرکت کردن در تصمیم گیری ها به او اعتماد به نفس و دانش کافی جهت رو به رو شدن با چالش ها را می دهد و به این شکل نسبت به شما اعتماد بیشتری پیدا می کند.

wepik 2021730 215447

توانایی های کودک 8 تا 10 ساله:

از هشت تا ده سالگی کودک شما قادر است که :

* با دوستان و همسالان ارتباط قوی برقرار کند و برای خود شبکه ای حمایتی از دوستان ایجاد کند.

* در تصمیم گیری های خانوادگی شرکت کند و خود صاحب نظر باشد.

* دفتری پر از داستان های تخیلی و یا نقاشی های خیالی سریالی درست کند و آن ها را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

* در برخی از امور خانه به شما کمک کند و همراهتان باشد و در این سنین کمک کردن به اطرافیان برایشان حس خوشایندی را به ارمغان می آورد.
کودک می تواند ورزش حرفه ای را شروع کند.

فهرست بهترین بازی فکری برای کودکان 9 ساله و بالاتر:

1-اسباب بازی هاور هاکی:

اسباب بازی هاور هاکی Hover Hockey یک بازی هیجان انگیز برای دخترها و پسرها بوده

و هم کودکان و هم نوجوانان می توانند از آن استفاده کنند.

این بازی یک نوع بازی دو نفره می باشد که دارای یک زمین بازی مشابه هاورهاکی واقعی می باشد.

دو نفر مقابل هم به مبارزه پرداخته و با دسته ها به توپ فن دار وسط زمین ضربه می زنند. توپ هاور هاکی دارای فن بوده

و پس از روشن شدن حرکت بسیار روان تری روی سطوح پیدا می کند.

در این پکیج شما یک بند بلند برای تعیین کردن مرز زمین بازی، تعدادی چسبانک برای نصب کردن قطعات بر روی میز، دو عدد دروازه، دو عدد دسته بازی و یک توپ هاور هاکی خواهید داشت. ابتدا باید بند را از بین شیار روی چسبانک ها رد کنید و آن ها را روی سطح میز بچسبانید

سپس سایر قطعات را نصب کنید. ابعاد زمین می تواند به طور دلخواه بزرگ یا کوچک و به اشکال مختلف باشد.

 

2-جنگا چوبی چند کاره:

بازی جنگا چوبی چند کاره یه بازی هیجان انگیز که هم بچه ها عاشقش میشن و هم بزرگتر ها این بازی رو میشه به چندین روش بازی کرد و از بازی کردن لذت برد. 

روش های بازی جنگا چوبی:

روش اول : ساخت پازل

روش دوم : ساخت برج هیجان جنگا

روش سوم : ساخت برج تعادل (بازی های تعادلی )

روش چهارم : بازی دومینو

محتویات جنگا چوبی چند کاره:

بازی فکری جنگا یک مجموعه متشکل از 54 قطعه هم اندازه چوبی طرح‌دار در سه رنگ آبی زرد سبز، با ابعاد 7*2*1.5 سانتی‌متر همراه با یک چکش چوبی و چهار تاس چوبی می‌باشد. این قطعات را می‌توان هم به صورت دومینو پشت سر هم چید و هم می‌توان آن را به صورت برج هیجان و یا جنگا در‌آورد همچنین هر کدام از رنگ‌ها قطعات یک پازل چوبی 18 تکه را تشکیل می‌دهند.

3-بازی فکری بینوچین:

بازی فکری بینوچین پیش از هر چیز یک بازی بسیار هیجان‌انگیز است.

هیجان و به تبع آن ترشح مقداری آدرنالین آن هم در فضایی صمیمی و بی‌خطر می‌تواند بسیار شادی‌آور باشد و بر سلامت جسمی و روانی تأثیری مثبت بگذارد.

در بازی بینوچین که ۲ تا ۴ نفر می‌توانند آن را بازی کنند، بازیکنان باید با توجه به رنگ لایه‌ی داخلی و خارجی لیوانک‌ها، آن‌ها را به ترتیبی خاص روی هم بچینند و هر چند باید از قاعده‌ی بازی پیروی کنند اما این کار را بدون نوبت انجام می‌دهند و کسی که سریع‌تر این کار را انجام دهد برنده است.

همین بدون نوبت بودن بازی و تلاش برای سریع‌تر گذاشتن لیوانک‌ها بر روی هم باعث ایجاد هیجان فراوانی می‌شود.

بینوچین شامل یک برج فنری، ۲۴ لیوانک رنگی در ۴ رنگ و یک تاس رنگ است.

از هر رنگ بیرونی ۶ لیوانک وجود دارد که رنگ داخلی آن‌ها دو تا دو تا شبیه رنگ بیرونی لیوانک‌های دیگر است.

بنابراین هیچ لیوانکی رنگ بیرونی و داخلی‌اش یکی نیست.

روش بازی برای بازی ۴ نفره به این صورت است که به هر بازیکن ۶ لیوان با رنگ بیرونی یکسان داده می‌شود و بازیکنان آن‌ها را برعکس، طوری که لایه‌ی داخلی‌شان معلوم نباشد، جلوی خودشان می‌چینند.

اولین لیوانکی که باید روی برج قرار بگیرد را تاس مشخص می‌کند؛

پس طبق معمول کوچک‌ترین بازیکن تاس می‌ریزد. هر وجه تاس دو رنگ را نشان می‌دهد و بازیکنان باید هر چه سریع‌تر لیوانکی را روی برج بگذارند که لایه‌ی داخلی آن همرنگ یکی از رنگ‌های تاس باشد.

رنگ بیرونی اولین لیوانک قرار گرفته روی برج تعیین می‌کند که رنگ داخلی لیوانک بعدی چه باشد.

به همین ترتیب هر لیوانک با توجه به رنگ داخلی‌اش و تطابق آن با رنگ بیرونی لیوانک قبلی روی برج قرار می‌گیرد.

هر کس زودتر همه‌ی لیوان‌هایش را به درستی روی برج بچیند، برنده است

4-بازی فکری ایروپولی-روپولی-مونوپولی کاملا فارسی:

بازی هایی که در آن افراد شرکت کننده به کسب درآمد می پردازند از جذابیت بسیار بالایی برخوردارند.
بازی ایروپولی ایرانی یا روپولی هم از بازی هایی است که بسیار جذاب برای شرکت کنندگان می باشد و کافیست یک مرتبه در جمع خانوادگی و دوستانه این بازی روپولی جدید را انجام دهید تا دیگر آن را رها نکنید.
بازی مونوپولی یا بازی روپولی جدید و یا ایروپولی یک بازی با سابقه، بسیار موفق و پرفروش در تمام دنیا می باشد، که هنوز هم مورد استقبال افراد گوناگون از طبقات مختلف جامعه است.

ایروپولی چه فایده ای داره ؟
هدف از بازی روپولی یا ایروپولی که بر اساس بازی بین‌المللی و پرفروش مونوپولی طراحی شده، آموزش مدیریت پول و افزایش هوش مالی است.
در این بازی بازیکنان تاس می‌اندازند و با مقدار پولی که در آغاز بازی دارند، خیابان‌های مختلف شهر تهران قدیم را خریداری می‌کنند و اگر کسی در آنجا فرود بیاید، از آن‌ها کرایه می‌گیرند.
وجود کارت‌های شانس، امکان ساخت و ساز خانه و هتل در املاک و چالش‌های مختلف در شکل کارت شانس، بر جذابیت بازی افزوده است.

کی بازی رو می بره ؟
در واقع هدف اصلی بازی  آشنایی بازیکنان با دنیای تجارت و کسب و کار می باشد، در این بازی بازیکنان به صورت مداوم در حال خرید و فروش زمین، ساختمان ،هتل و مدیریت دارایی های خود می باشند، آنها باید تلاش کنند که به صورت پیوسته ثروت خود را افزایش دهند.
در پایان بازی تمامی بازیکنان به غیر از یک نفر ورشکست خواهند شد و از دور بازی خارج می شوند.
بازیکنی که وضعیت مالی خوبی دارد، برنده بازی خواهد بود.

نکته : بازیکنان می توانند توافق نمایند که مثلا بازی را برای یک ساعت انجام دهند و سپس میزان دارائی هر فرد محاسبه شود و کسی که از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشته باشد، برنده بازی خواهد بود.

برای این که با این  بازی جذاب بیشتر آشنا بشی کلیک کن.

5-برفک های بازیگوش:

بازی برفک های بازیگوش یه بازی ساختنی و فکری جذابه که شامل ۴۰۰ قطعه برفک رنگی رنگی هست که کودک میتونه با استفاده ازشون کلی شکل مختلف بسازه ، برای تقویت هوش تصویری فضاییش و همچنین تقویت قوه خلاقیت و تخیلش بازی عالیه .
باهاش میتونه طرحای سه بعدی ایجاد کنه از ساده تا سختتر ‌. خیلی بامزن

این بازی نخ های آموزشی هم داره که بچه ها دونه های برفی رو داخل نخ ها میکنند ، میتونید بهشون یه الگوی رنگ بدید و بگید طبق الگو برفکا رو نخ کنند که اینطوری هم رنگا رو بهتر یاد میگیرند هم دقت و تمرکزشون بیشار میشه و هماهنگی بین چشم و دستشون. فوق العاده این کار به تمرکزشون کمک میکنه .‌

بازی های باز‌ی‌دونه

6-بازی فکری برج پیزا:

بازی فکری برج پیزا یک بازی تعادلی به منظور پرورش قدرت دقت، تمرکز، تعادل دست ها، هماهنگی چشم و دست ها است.

برای گروه سنی 5 سال به بالا و تعداد 2 بازیکن یا بیشتر مناسب است.

یک صفحه را روی زمین قرار دهید به گونه ای که تمام بازیکنان به آن دسترسی داشته باشند.

ستون ها را بین شیارهای روی صفحه به گونه ای که هر رنگ 2عدد ستون وجود داشته باشد قرار دهید ( 10 ستون در 5 رنگ) ( ستون های هم رنگ روبروی هم قرار گیرند )

با هر بار تاس انداختن بازیکن موظف است مطابق با عکس روی تاس یکی از ستون ها را تنها با یک دست و بدون آنکه ستون های دیگر و صفحه را لمس کند از بین صفحات خارج کند و روی بالا ترین صفحه در بالای برج قرار دهد.

7-بازی ساختنی اوسا بنا 2:

بازی ساختنی اوسا بنا

ساخته شده از آجر واقعی

قابل شستشو و قابلیت چندین بار استفاده

بازی اوسا بنا از رده بازیهای ساختنی با اهداف پرورش خلاقیت ذهنی، آشنایی و آموزش مفاهیم پایه معماری، تقویت و هماهنگی چشم و دست، احساس آرامش و تخلیه هیجان، درک مفهوم نظم است. این بازی برای گروه سنی 6 سال به بالا مناسب است.

ساختن و خلق کردن یک ویژگی منحصر به فرد برای انسان است که دریچه‌ای از اتفاقات نو و جذاب را برای ما فراهم آورده است. اسباب بازی ملات اوسا بنا یک محصول بسیار جذاب است که در آن کودک در نقش یک بنای ماهر درآمده و طرحی از یک خانه رویایی را خلق می‌کند.

تولید کننده این محصول در ساخت آن اصلأ کم نگذاشته و هر یک از اجزا این محصول به نوبه خود جذاب و دوست داشتنی اند.داخل جعبه این محصول مصالح کافی برای احداث یک واحد ویلایی دل انگیز وجود داره. آجر‌ها روی یک پالت چوبی قرار دارند و جالب اینجاست که جنس اون واقعا از آجر هست!

در کنار اون‌ها یه کیسه ملات هم وجود داره که در واقع پودر نشاسته ذرت هست و هیچ خطری نداره (حتی در صورت خورده شدن)، برای اینکه ملات رو آماده کنید یک استامبولی هم داخل جعبه هست.

در نهایت هم برای چیدن آجر ها روی هم دیگه یک کمچه کوچک هم وجود داره که شبیه نمونه واقعی ساخته شده و دیدنش واقعا لذت بخشه.

خب حالا که ملات و ابزار آماده است و آجر ها هم رسیده در نقش یک بنا در بیایید و یک خونه خوشگل بسازید!

هر جا هم اشتباه شد یا اینکه اصلا بعد از ساخت خواستید اون رو خراب کنید کافیه ملات رو با آب بشورید و دوباره از اول یه مدل دیگه دیوار ها رو بسازید.

کودک با چیدن آجرهای اوسا بنا مهارت حرکتی ظریفش رو تقویت می‌کنه و همچنین دقت و تمرکزش هم بهبود پیدا می‌کنه.

کودک میتونه با قوه تخیل خودش در نقش یک بنای ماهر دربیاد و ساعت ها سرگرم باشه.

8-بازی فکری جابه جا طرح مار پیچ:

بازی فکری جابه جا طرح مار پیچ یک وسیله‌ی فوق‌العاده مفید و در عین حال سرگرم‌کننده و جذاب برای افزایش دقت و تمرکز کودکان و حتی بزرگسالان است.

با خرید این بازی و هدیه دادن آن به فرزند دلبند خود می توانید آن ها را تشویق به انجام بازی های گروهی در کنار دوستانشان نمایید. این بازی شامل دو توپ کوچک از جنس پلاستیک فشرده و یک وسیله برای چرخاندن توپ در یک لوپ، یا مسیری مدام تکرار شونده، است.

بازی جا به جا دارای دو دستگیره است که با حرکت آن‌ها می‌توان مثل سوزنبان قطار هر بار توپ را به مسیری تازه هدایت کرد.

با آن که هدایت توپ در مسیر لوپ ساده به نظر می‌رسد اما نیاز به هماهنگی کامل بین چشم، مغز و دست دارد و با افزایش سرعت حرکت، می‌توان بر نیاز به میزان دقت و تمرکز را مدام افزایش داد.

این بازی را می‌توان به صورت فردی یا رقابتی انجام داد.

9-لگو دانی بال 105 قطعه:

کودک شما می‌تواند با این اسباب‌بازی با استفاده از قوای خلاقیت خود اشکال متنوعی خلق کند و مسیرهای گوناگونی را برای حرکت توپ‌ها به وجود آورد.
ساختن مسیرهای متنوع و دیدن حرکت توپ‌ها در مسیری که خود کودک با خلاقیت و آزمون و خطا چیده است، لذت فراوانی برای او به ارمغان می‌آورد
و اعتمادبه‌نفس او را تقویت می‌کند. این بازی همچنین آموزش‌های فراوانی به همراه دارد. بازی با این مجموعه طیف وسیعی از مهارت‌ها، از جمله:
هماهنگی چشم و دست، دقت و تمرکز، قدرت تخیل و خلاقیت را در کودکان پرورش می‌دهد و باعث آشنایی آن‌ها با قوانین پایه‌ی علت و معلول و حرکت می‌شود.
اسباب‌بازی لگو دانی بال با مواد اولیه مرغوب تهیه شده است و جهت تقویت ماهیچه‌های دست و یادگیری مفهوم رنگ نیز به کار می‌رود.

لگو دانی بال 105 قطعه یک لگو ساختنی جدید به همراه توپ امکان ساختن اشکال بسیار خلاقانه و طراحی مسیرهای متنوع خلاقانه برای حرکت توپ ها

105 قطعه متنوع رنگی

10-قلعه جنگلی 325 قطعه تک توی (Tak Toy):

در اسباب بازی قلعه جنگلی 325 قطعه با چیدن قطعات کوچک بر روی یکدیگر ، دنیای خلاقیت و ساختن تخیلات را تجربه کنید.

سازه های مستحکم و مقاوم به راحتی در هم چفت شده واز هم جدا می شود و هر لحظه شکلی جدید ساخته می شود. کافی است فرزندانمان تشویق کنیم که همیشه در فکر ساختن باشند. خانه ی خود را بسازید… با چیدن قطعات بر روی یکدیگر و نصب در و پنجره برای خود یک کلبه زیبا بسازید و در کنارش چند درخت سبز  و با طراوت قرار داده آنگاه از مرد روستایی دعوت کنید که در کلبه ای که برایش ساخته اید زندگی کند و شما نیز از ساخته خود لذت ببرید. مفهوم خانه و سر پناه امن که بزرگترین دغدغه همه ی مردم جهان است برای کودکان نیز با روی  هم  گذاشتن  یک به یک  این قطعات  شکل می گیرد و الگویی برای تلاش آینده آنان خواهد بود. این کلبه جنگلی به کودکانمان در پرورش خلاقیت و افزایش تمرکز کمک می کند.

با این کالا کودکان با استدلال جزء به کل و کل به جزء آشنا می شوند. ساختن مرحله به مرحله را تجربه می کنند.

قوه ی تخیل و تجسم فضایی خود را به کار می گیرند.از مشاهدات و تجربیات خود استفاده می کنند.میان ذهنیت و امکانات عینی رابطه برقرار می کنند و یاد می گیرند ایده های خود را طراحی و سازماندهی کنند.والدین نیز می توانند با همراهی کودک در ساخت و ساز و گفتگو در مورد آن توانایی های کلامی فرزند خود را وسعت بخشند. یک اسباب بازی فکری و ساختنی مفید و آموزنده است که امکان بازی گروهی و خانوادگی را فراهم می آورد.

 

مقاله های بازی‌دونه
نوشته‌هانمایش همه نوشته‌ها
2
دیدگاه‌های نوشته

  سلام وقت بخیر من یک پسر9ساله دارم و مدام دوست داره که من باهاش بازی کنم ولی من نمیدونم چه بازی بکنم که انرژی بدنش تخلیه بشه چونکه خیلی پر انرژی هست اطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

   سلام دوست عزیز.وقت شما هم بخیر.
   بله بهترین راه برای تخلیه هیجانات و همچنین آموزش مهارتهای مختلف به کودک تا به بزرگسالی موفق تبدیل بشه بازی کردن هست .در قسمت مجله کودک سایت انواع ایده بازیهایی که میتوانید با فرزند خود در خانه حتی با وسایل ساده انجام دهید نوشته شده. مقالاتی مثل بازی گروهی کودکان،بازی گروهی نوجوانان و نمونه های زیاد دیگر.حتما این بازیها را امتحان کنید.
   با تشکر

Join Waitlist ما هنگام ورود محصول به انبار شما را مطلع خواهیم کرد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.