خرید بازی فکری و کتاب برای کودکان
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازی فکری کودکان 5 ساله که آن ها را نابغه می کند!

wepik 2021714 235833

بازی فکری کودکان 5 ساله را نابغه می کند!

اگر کودک 5 ساله دارید به دقت بخوانید!
در این مقاله در مورد خصوصیات کودک 5 ساله  تا 6 ساله، توانایی کودک 5 ساله ،بهترین بازی فکری کودکان 5 ساله و … موارد مهمی را مطرح کردیم.

روانشناسی کودک 5 ساله تا 6 ساله:

همه والدین دوست دارند با فرزندانشان روابط خوشایند و رضایت بخشی داشته باشند، به همین دلیل لازم است توانایی های متناسب با سن فرزند خود را بشناسند. بسیاری از سوء تفاهم ها و برخوردها به این دلیل بروز می کنند که والدین توقعی بیش از توانایی فرزندشان دارند.

یکی از مسائلی که والدین کودکان پنج،شش ساله باید بدانند این است که کودکان باید از لحاظ اجتماعی رشد کرده و بتوانند بدون حضور والدین در محیط هایی مانند مهد و پیش دبستانی بدون ترس و اضطراب حاضر شوند و با همسالان ارتباط خوبی برقرار کنند.

در این سنین کودک باید قوانین و مقررات اخلاقی زیادی را کسب کند.

در این سنین کودک می تواند تصاویر پیچیده ای را ترسیم کند و برخی اعداد و کلمات ساده را کپی کند ، تا اواخر شش سالگی می تواند تا 200 بشمارد و زمان مناسبی برای خرید بازی فکری کودکان می باشد

قدرت توجه و تمرکز کودکان در این دوره به نسبت سال های قبل بهتر می شود.

مهارت های حرکتی کودک شما نسبت به یک سال قبل تفاوت ملموسی دارد، هماهنگی بین اعضا بدنش بهبود زیادی یافته است و خیلی بهتر می تواند از مدادی که در دست گرفته استفاده کند و نقاشی هایی با جزییات بیشتر بکشد واین مهارت برای سال های بعد در دبستان اهمیت زیادی دارد.

کودک در این سن علاقه روز افزونی به خواندن، نوشتن و جمع های ساده نشان می دهد، او همچنین در مورد جهان و طرز کار آن کنجکاو است و دوست دارد در فعالیت های بزرگسالان دخالت کند و علاقه بیشتری به فعالیت های اجتماعی دارد و دوست دارد برای انجام کارهایی با دوستانش برنامه ریزی کند.

پنج سالگی برای بسیاری از کودکان زمان عالی رسیدن به تعادل است.بسیاری از مادرها در ارتباط‌ با کودک پنج ساله خود معتقدند که او یک فرشته است. گروه دیگری از روی نگرانی می‌گویند این بچه بیش از اندازه خوب است.

توانایی های کودک 5 ساله تا 6 ساله:

در پنج تا شش سالگی کودک شما قادر است که:

* به بازی های نمایشی بپردازد، بازی وانمودی یانمایشی نوعی بازی است که طی آن نقش های روزمره و خیالی مثل ایفا کردن نقش پلیس و والدین در آن اجرا می شود و این بازی ها در رشد بهنجار آن ها بسیار مناسب و اساسی می باشد.

* از فعالیت های بدنی لذت ببرد،کودک می تواند خوب بالا برود، شنا یاد بگیرد، برقصد و لی لی کند.

* خاطرات گذشته خود را به یاد آورد و از بین خاطراتش خاطره ای را بازشنناسی کند.

* کمیت یک چیز را بعد از تغییر شکل درک کند. مثلا متوجه می شود که مقدار یک گلوله گل رس وقتی آن را پهن می کنیم تغییر نمی کند.

بازی‌ با کودک می‌تواند به رشد و تکامل روانی و عقلانی وی کمک کند. کودک در این سن پر از شور و هیجان  است و شما می توانید با بازیهای مناسب به تقویت هوش و حافظه و مهارت های وی کمک کنید.
بچه های پیش دبستانی سرشار از انرژی و شور هستند. این وضعیت از نظر رشد جسمانی خوب است، زیرا دربرگیرنده ی حرکات متناوب مجموعه عضلات کوچک و بزرگی بوده که عملکرد بهینه ی این بخشهای بدن را موجب می شوند.

حالا به چند نمونه بازی فکری برای کودکان 5 ساله تا 6 ساله اشاره می کنیم که هرکدام مهارتهای مختلفی را در کودک در این سنین تقویت می کنند.

معرفی نمونه هایی از بازی فکری کودکان 5 ساله تا 6 ساله :

در این سنین بیشتر سعی کنید بازی هایی با کودکان انجام دهید تا برای ورود به مدرسه آماده شوند، بازی هایی که دقت و تمرکز کودکان را پرورش می دهد.
بازی هایی که به دست ورزی آنان کمک می کند و بازی هایی که قواعد خاصی دارند که کودک باید از آن ها پیروی کند.

 

 

1- بازی فکری معمای هوش:

 

بازی فکری معمای هوش یک بازی  حل مساله ای شامل 60 عدد کارت معما و 16 عدد مکعب دو رنگ است.

تصاویر کارتهای این مجموعه با یک ترکیب منطقی چیده می شوند.

کارت های آبی (1 تا 10): برای ساخت تصاویر از چهار مکعب استفاده می شود.

کارت های سبز (11 تا 30): برای ساخت تصاویر از نه مکعب استفاده می شود.

کارت های نارنجی (31 تا 60): برای ساخت تصاویر از شانزده مکعب استفاده می شود.

2- بازی فکری اشکال سازنده:

یکی دیگر از بازی های پیشنهادی بازی فکری اشکال سازنده  است،

این بازی برای آشنایی کودکان با اشکال هندسی مختلف و درک این موضوع که هر تصویری را می‌توان با ترکیب این اشکال ایجاد کرد 

این بازی حاوی 24 معما در سه سطح ساده،متوسط و پیچیده ، در کنار هر معما تصویری از موضوع مورد نظر وجود دارد تا روند تجسم انتزاعی تسریع شود، هم چنین کودکان می توانند با قطعات مختلف شکل های جدیدی خلق کنند و خلاقیت را هم چاشنی کارشان کنند.

که می تواند به عنوان یک بازی فکری کودکان 5 ساله به حساب آید.

3- بازی های تقویت خلاقیت :

معمولا آن دسته از  بازی‌های ساختنی است که برای درک اشکال هندسی و شناخت حجم‌های مختلف بسیار کارسازند برای تقویت خلاقیت مناسبند. 

 

سازه چین 180 قطعه

یک محصول ساختنی شامل ۱۸۰ قطعه‌ی پلاستیکی در دو شکل و چهار رنگ زیبا و درخشان است که با آن‌ها می‌توان اشکال سه بعدی گوناگونی را خلق کرد.

وجود دو شکل ستاره‌ای و دایره‌ای در این محصول امکان ساخت شکل‌های متنوع‌تری را ایجاد می‌کند و از این راه گستره‌ی تخیل کودکان را وسیع‌تر کرده، بر خلاقیت آنان می‌افزاید.

این لگو به کودک یاد می دهد که باید راه کار و روشی برای حل مسئله پیدا کند. و نیز زمینه همکاری و رشد مهارت های اجتماعی کودک را گسترش می دهد.

برخلاف اسباب بازی های دیگر که تنها جنبه سرگرمی دارند، درس های زیادی از بازی با سازه چین قلقلک می توان فرا گرفت.

بازی فکری پین چین

شامل ۱۶۰ قطعه راست و خمیده از جنس پلاستیک درجه یک و با رنگ‌های زیبا و درخشان است، این فرصت را به بهترین وجه برای کودک فراهم می‌سازد.

قطعات این محصول به راحتی به هم وصل می‌شوند و به کودک اجازه می‌دهند برای ساخت سازه‌های گوناگون خود تصمیم بگیرند و به یادگیری مستقل بپردازند و از این طریق بر هوش فضایی-دیداری خود بیفزایند.

دست‌ ورزی و هماهنگی بین چشم و دست از دیگر فواید این محصول به شمار می‌رود.

مجموعه هندسی قلقلک

 از آن دسته بازی‌های ساختنی است که برای درک اشکال هندسی و شناخت حجم‌های مختلف بسیار کارسازند.

این مجموعه شامل ۳۶ قطعه‌ی پلاستیکی در شش رنگ چشم‌نواز و سه شکل سه‌گوش، چهارگوش و پنج‌ضلعی است.

قطعات این بازی فکری از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را به هم متصل یا از هم جدا کرد؛

4- بازی جا به جا:

 

 یک وسیله‌ی فوق‌العاده مفید و در عین حال سرگرم‌کننده و جذاب برای افزایش دقت و تمرکز کودکان و حتی بزرگسالان است.

با خرید این بازی و هدیه دادن آن به فرزند دلبند خود می توانید آن ها را تشویق به انجام بازی های گروهی در کنار دوستانشان نمایید.

این بازی شامل دو توپ کوچک از جنس پلاستیک فشرده و یک وسیله برای چرخاندن توپ در یک لوپ، یا مسیری مدام تکرار شونده، است.

این وسیله دارای دو دستگیره است که با حرکت آن‌ها می‌توان مثل سوزنبان قطار هر بار توپ را به مسیری تازه هدایت کرد.

با آن که هدایت توپ در مسیر لوپ ساده به نظر می‌رسد اما نیاز به هماهنگی کامل بین چشم، مغز و دست دارد و با افزایش سرعت حرکت، می‌توان بر نیاز به میزان دقت و تمرکز را مدام افزایش داد.

این بازی را می‌توان به صورت فردی یا رقابتی انجام داد.

بازی های جذاب بازی دونه

5- جی جی وی جی ها

جی جی وی جی  تجربه ای متفاوت از اسباب بازی است که به خاطر  سادگی در ساخت و رنگ آمیزی به کودک شما کمک میکند تا مجموعه ای جذاب و دوست داشتنی از ساخته دستان کوچک خود داشته باشد.

و از بازی کردن باهاش ساعت ها لذت ببرند.

مجسمه های گچی که به سادگی قابل رنگ آمیزی با گوآش یا آبرنگ هستند باعث می شوند تا کودکان شما تجربه ای متفاوت از اسباب بازی داشته باشند و کمی از بازی های دیجیتال فاصله بگیرند. 

جی جی وی جی ها طرح های مختلفی دارند.

6- لگو های دانی بال

لگو دانی بال 105 قطعه یک لگو ساختنی جدید به همراه توپ امکان ساختن اشکال بسیار خلاقانه و طراحی مسیرهای متنوع خلاقانه برای حرکت توپ ها

کودک شما می‌تواند با این اسباب‌بازی با استفاده از قوای خلاقیت خود اشکال متنوعی خلق کند و مسیرهای گوناگونی را برای حرکت توپ‌ها به وجود آورد.

ساختن مسیرهای متنوع و دیدن حرکت توپ‌ها در مسیری که خود کودک با خلاقیت و آزمون و خطا چیده است، لذت فراوانی برای او به ارمغان می‌آورد
و اعتمادبه‌نفس او را تقویت می‌کند.

7-پازل های چند تکه ای به خصوص مکعبی

مکعب های باهوش

بازی که برای گروه سنی 5 تا ۹ سال طراحی شده و در آن کودکان باید با چیدن ۴ مکعب در کنار یکدیگر یک تصویر را کامل کنند.

این محصول شامل ۱ صفحه‌ی جاگذاری پلاستیکی، ۴۸ مکعب تصویری و سه ورق مقوایی دو رو با موضوع حیوانات وحشی، حیوانات اهلی، پرنده‌ها، میوه‌ها، گل‌ها و پوشاک است که در هر صفحه ۱۲ تصویر همراه با نام فارسی و انگلیسی آن‌ها وجود دارد.

یادگیری مستقل، قدرت حل مسئله، افزایش هوش دیداری-فضایی و زبان‌آموزی از جمله اهدافی است که این وسیله دنبال می‌کند.

 پازل هوش چین چهار تکه 

شامل  ۱ عدد صفحه پایه، ۴ عدد کارت تصویری و 240 عدد قطعه تصویری می باشد.

شرح اسباب بازی به این صورت است که در این سرگرمی تصاویر به صورت 4 تکه بر روی 60 قطعه مجزا چاپ شده است که تصویر کامل آن روی کارت های درون صفحه پایه وجود دارد.

با توجه به نوع کارت پاکت قطعات مربوطه را در اختیار کودک قرار می دهیم. کودک با دیدن تصویر روی کارت و شناخت آن، قطعات مورد نظر را سر جای خود قرار می دهد.

این اسباب بازی فوق العاده با هدف آشنایی با حیوانات و افزایش هوش طبیعت گرا و علاقمند کردن کودکان به علوم طبیعی طراحی شده است.

یادگیری رابطه و تناظر، حیوانات اهلی، حیوانات جنگل، میوه ها و غیره از اهداف دیگر این مجموعه آموزشی می باشد.

8- کتاب های کار کودک مناسب 5 سال

 

 

کتاب کار کودک باهوش من 5 سال

این کتاب برای کودکان 5 ساله (60 تا 72 ماهگی) تهیه شده است.

بازی ها و تمرین های کتاب بر اساس روان شناسی رشد جسمی و شناختی کودک، فقط برای کودکان 5 ساله در نظر گرفته شده است.

هدف اصلی این کتاب  این است تا والدین بدون سردرگمی و نگرانی، تمرین هایی که مناسب سن کودک است با او انجام دهند و باعث پرورش هوش و استعدادهای کودک شوند.

کتاب آمادگی برای نوشتن، لوحه نویسی تمامی شکل های الفبای فارسی است که باعث افزایش مهارت های کنترل مداد، هماهنگی چشم و دست و کنترل عضلات کوچک دست می شود.

مجموعه 12 جلدی حواستو جمع کن یک و دو

مجموعه ای مناسب جهت تمرین مهارتهای شناختی، آشنایی با الفبا، آشنایی با محیط، مهارتهای دستورزی و آمادگی برای مدرسه

که در دو مجموعه یک و دو طراحی شده هست.

آموزش‌های این مجموعه ضمن ایجاد میل و شوق به یادگیری در کودکان و تقویت تمرکز و دقت در تمام زمینه‌های آموزشی و آشنا نمودن آنان با دنیای اطراف خود، کودکان را آماده‌ی آموزش‌های کلاس اول می‌کند. 

 

اهداف آموزشی این مجموعه عبارتند از: شکل‌شناسی، تشخیص و ارتباطات، تمرکز و دقت، ‌ تفاوت‌ها و تشابه‌ها، درک فضایی، مفاهیم علوم و طبقه‌بندی گیاهان و جانوران، آشنایی با کاربرد وسایل و ارتباط با محیط اطراف، مفاهیم ریاضی و آموزش ریاضی، هماهنگی چشم و دست با خطوط نقطه‌چین.

wepik 2021718 03059
مقاله های جذاب بازی‌دونه
نوشته‌هانمایش همه نوشته‌ها
1
دیدگاه‌های نوشته

    عالی بودممنون

Join Waitlist ما هنگام ورود محصول به انبار شما را مطلع خواهیم کرد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.