شکی نیست که از طریق بازی بچه ها مهارت های مهم را یاد می گیرند. اسباب بازی آموزشی کودکان نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه می توانند به فرزند شما کمک کنند که چیزهای جدیدی را با شیوه ای جالب و هیجان انگیز درست از همان اوایل کودکی یاد بگیرند. در اینجا، ما به برخی از دلایل کلیدی که چرا سرمایه گذاری در  اسباب بازی آموزشی کودکان ایده خوب و مناسبی برای آنهاست اشاره می کنیم.

در سال های اولیه، تعداد زیادی از بازی های “عملکردی” وجود خواهد داشت. این همان جایی است که فرزند شما از اسباب بازی های مشابه بارها و بارها برای هدف های مشابه استفاده خواهد کرد. با انجام این کار او به توانایی های خودش اطمینان پیدا خواهد کرد و باعث میشود که او بخواهد چیزهای جدیدی کشف کند و یا با چیزهای جدید بازی کند . درست از همان ابتدا، این نوع بازی کردنها به توسعه و رشد کودک شما کمک می کند.

کودکان در دوران بازیگوشی می توانند کل روز را با اسباب بازی خود صرف کنند. در حالی که با اسباب بازی های خود بازی می کنند، ناخودآگاه توانایی های بنیادی آنها توسعه می یابد.
اسباب بازی آموزشی کودکان و همچنین اسباب بازی فکری کودکان اغلب توسط ابزارهای الکترونیکی طراحی شده اند. کودکان نوپا در حال حاضر بیشتر در معرض بازی های دیجیتال قرار دارند. همچنین اکثر اسباب بازی ها امروزه از فیلم های معروف متحرک استخراج شده اند ،بنابراین پیدا کردن اسباب بازی آموزشی کودکان که در عین حال مفید هم باشند بسیار چالش برانگیز است. در واقع، اسباب بازی آموزشی کودکان در این دوره نادر هستند و ابزارهای ویدئویی و فیلم های آنلاین آموزشی جریانهای اصلی امروزی هستند. با این حال، تولید کنندگان اسباب بازی هنوز قادر به ایجاد اسباب بازی هایی هستند که می توانند کودک را بیشتر از بازی های مجازی مورد علاقه خود قرار دهند.

اسباب بازی آموزشی کودکان، چه از پلاستیک و چه از چوب ساخته شده باشند، به کودکان مهارت های ذهنی و فیزیکی زیادی می آموزند.به آنها کمک میکند تا توانایی تفکر کردن و توانایی های فیزیکی خود را توسعه دهند. این نوع اسباب بازی ها همچنین تفکر شناختی و کنجکاوی در رابطه با رنگ ها، الگوها، اشکال و اعداد را به وجود می آورند.
بازی های آموزشی به کودک مزایای فیزیکی و روانی می دهد. البته، به عنوان یک پدر و مادر، بیشتر می توانید از اسباب بازی های آموزشی برای دریافت این مزایا استفاده کنید. با این حال، این اسباب بازی ها راه هایی است که کودک می تواند به تنهایی و با کمک شما توسعه یابد.
در ادامه ما اهمیت اسباب بازی های آموزشی و راهنمایی هایی در مورد نحوه کمک شما به عنوان والدین را ذکر کرده ایم.

اهمیت اسباب بازی آموزشی کودکان:

یادگیری همراه با سرگرمی:

اسباب بازی آموزشی کودکان، یادگیری را لذت بخش می کنند و سرگرم کننده هستند.
بچه ها عاشق سرگرمی هستند آنها چیزی را می خواهند که آدرنالین شادی آنها را ارضا کند. چیزهای خسته کننده و کند آنها را بی علاقه می کند. اسباب بازی آموزشی کودکان می توانند یادگیری را برای کودک سرگرم کننده و هیجان انگیز کنند. بدون توجه به این موضوع ، کودکان به یادگیری معتاد میشوند.اگر همراه با آموزش سرگرمی هم چاشنی شود،کودکان بهتر یاد خواهند گرفت. هنگامی که مسائل آموزشی خسته کننده و یکنواخت شود، کودکان نسبت به آن علاقه ای نشان نمیدهند. اینجا جایی است که اسباب بازی های آموزشی وارد می شوند. آنها به کودکان کمک می کنند تا مهارت های جدیدی را یاد بگیرند و در عین حال از بازی کردن لذت می برند و کل زمان آموزش برایشان سرگرم کننده خواهد بود.

wepik 2021108 223918

 

 

اسباب بازی آموزشی کودکان به آنها کمک می کند که مهارت های اجتماعی خود را توسعه دهند.
اسباب بازی آموزشی کودکان را تشویق می کنند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند. همچنین از توانایی آنها برای به اشتراک گذاری یا انتظار برای نوبت پشتیبانی می کند. آنها همچنین از احساسات همبازی های خود آگاهی دارند.نکات : اجازه دهید کودک شما با بچه های دیگر بازی کند و اجتماعی شوند. اما این همیشه آسان نیست. اسباب بازی آموزشی کودکان می توانند فرزندان شما را در توسعه سریع خود کمک کنند.

wepik 2021108 22515

سالهای اولیه کودکی:
بین سنین نوزادی تا 6 سالگی ،کودک شما در سال های حیاتی خود رشد می کنند. این همان سنینی است که جهان آنها شروع به گسترش می کند. آنها پیشرفت خود را در توسعه فکری، جسمی، احساسی و اجتماعی نشان می دهند. هر آنچه که آنها در این مرحله سریع زندگی خود یاد می گیرند، هنگامی که رشد می کنند، منعکس می شود. از این رو، اسباب بازی های آموزشی بهترین دوست و شریک در این مرحله برای فرزندان به حساب می آیند.
با توجه به آنچه که گفته شد، بسیار مهم است که با با بررسی قابلیت و کیفیت، اسباب بازی مناسب را انتخاب کنید.
اسباب بازی هایی که خشونت را تبلیغ می کنند مانند شمشیر یا اسلحه بهتر است که در معرض کودکان قرار نگیرند. به سرعت رشد می کند. این به این معنی است که این سال ها در رشد کودک شما حیاتی است. در طول این مدت از هر فرصتی برای کمک به رشد و پیشرفت فرزندان خود استفاده کنید. اسباب بازی های آموزشی یک ابزار عالی برای کمک به فرزندان شما در طول این روند است.

wepik 20211010 222940

هدایت مهارت های کلامی:

اسباب بازی های آموزشی می توانند مهارت های کلامی کودکان را هدایت کنند.
امروزه بیشتر اسباب بازی های آموزشی مدرن با ویژگی های خاصی طراحی شده اند که می توانند صحبت کنند.
به احتمال زیاد کودکان صداهایی را که می شنوند تقلید می کنند. توصیه می شود که والدین به بچه های خود هنگام صحبت کردن کمک کنند.
نکات: در این مرحله که آنها آنچه را که می شنوند تقلید می کنند ، والدین باید با زبان خود احتیاط کنند. والدین باید آگاه باشند که اجازه ندهند فرزندانشان کلمات وحشتناک از فیلمها یا نمایشهای تلویزیونی بشنوند.

بازی های بازی‌دونه

کمک به فرزندتان برای رسیدن به نقطه عطف:
امروز شما می توانید بسیاری از اسباب بازی های آموزشی را خریداری کنید که می تواند نقاط قوت و رشد فرزند شما را توسعه دهد. هر کدام از اسباب بازی ها به شما می گویند که کودک شما با استفاده از آن  چه نوع  مهارت های را یاد میگیرد و در چه جهاتی رشد میکند.

اسباب بازی های آموزشی کمک می کند که کودک شما برای مدرسه آماده شود.
والدین معمولا کودک خود را تشویق به رفتن مهد کودک یا پیش دبستانی میکنند.
با این وجود، اسباب بازی های آموزشی مفید هستند و می توانند به کودک شما کمک کنند تا برای ورود به مدرسه آماده شوند. کودکان با اسباب بازی های آموزشی خود می توانند چیزهای زیادی را حتی قبل از وارد شدن به کلاس درس بیاموزند.
نکات:
با داشتن یک مدل نقش عالی، رفتار های خوب را به فرزندتان یاد بدهید. 

wepik 20211010 232212

در کلاس درس:
همانطور که قبلا ذکر کردیم بر هیچ کسی پوشیده نیست که بچه ها از طریق بازی یاد می گیرند. و اگر یادگیری سرگرم کننده نباشد، آنها به زودی علاقه خود را از دست خواهند داد.
به همین دلیل است که اگر امروز به کلاس های درس می روید، با مجموعه ای از اسباب بازی های آموزشی مورد استفاده معلمان روبرو خواهید شد که به یادگیری سرگرم کننده و خلاقانه بچه ها کمک میکند و کودکان در تمام طول بازی لذت میبرند و سرگرم میشوند.

wepik 20211010 224035

بازی آغاز شده توسط کودک شما:
زمانی که فرزند شما زمان خود را برای بازی به خود اختصاص داده است، اغلب این زمانی است که بیشتر یادگیری اتفاق می افتد. بچه ها یک کنجکاوی طبیعی برای  یادگیری چیزهای جدید و بازی با یک اسباب بازی آموزشی دارند که می توانند در طول بازی، به توسعه فرزند شما کمک کنند.

اسباب بازی های آموزشی می توانند تفکر منطقی را پرورش دهند:
بلوک های اسباب بازی و  خانه سازی به بچه ها این امکان را میدهد که به صورت منطقی فکر کنند. برخی از بلوک های اسباب بازی اشکال را نشان می دهند، برخی حروف الفبا را نشان می دهند،  و یا اینکه بلوک های ساختمانی هستند.از همان ابتدا فرزند شما در حال یادگیری است. اسباب بازی های آموزشی به نوزادان و کودکان نوپا کمک می کند مهارت های حل مسئله را به صورت اشکال و بلوک ها توسعه دهند.

wepik 2021108 22506

اسباب بازی های آموزشی می تواند  تخیل فرزند شما را تقویت کنند.
اسباب بازی می تواند تخیل فرزند شما را افزایش دهند. اسباب بازی هایی مانند آشپزخانه مینی، ست چای، کتاب های رنگی، سازه های فلزی و … می تواند به کودک شما اجازه دهد که حوادث ذهنی خود را درک کنند. آنها از الگوها و اشکال در محیط اطرافشان آگاهی پیدا میکنند ،همچنین نسبت به چیزهایی که در محیطشان هست آگاهتر می شوند.
نکات: کودکان می توانند از طریق داستان گفتن، خواندن کتاب ها و نمایشنامه های کوتاه استفاده کنند و قوه تخیل خود را بهبود بخشند. والدین عاقل نیز باید به بچه ها کمک کنند تا عادت خواندن خوب را تجربه کنند.

wepik 2021108 223839

اسباب بازی آموزشی کودکان، مهارت های شناختی را افزایش میدهند.
حفظ اشکال، اعداد، رنگ ها و حروف بخشی از مهارت های شناختی هستند. حل مشکلات و دادن راه حل می تواند رشد فکری یک کودک را افزایش دهد.
نکات: شعرهایی که در مهدکودک آموزش داده میشود  بسیار در کمک به کودک در تقویت مهارت های حافظه ای موثر هستند. با تکرار ریتم موسیقی وار شعرها، مهارتهای شناختی کودک شما بهبود پیدا خواهد کرد.

نکات: مراقب فرزند خود باشید و فکر کنید که حتما فعالیتی که کودک شما دوست دارد را انجام دهد. آیا فرزند شما عاشق رقصیدن است؟ شنا کردن؟ یا صعود؟ سپس یک اسباب بازی پیدا کنید که با فعالیت های مورد علاقه کودک شما منطبق باشد.

نتیجه اهمیت اسباب بازی آموزشی کودکان:

این که آیا شما اسباب بازی های آنلاین یا آفلاین را خریداری می کنید، در رشد و توسعه کودک شما مهم هستند.
اسباب بازی های آموزشی به کودکان فرصت یادگیری را از طریق بازی ارائه می دهند. در حالی که همه بازی ها به رشد کودک شما کمک میکنند، اسباب بازی های آموزشی می توانند  به آنها برای کار در یک منطقه خاص یا مهارت خاص و در برخی موارد حتی در جهت پیشرفت آنها کمک کنند.
اسباب بازی های آموزشی برای کمک به کودکان از لحاظ جسمی و روانی ضروری هستند. این اسباب بازی ها نیز برای آموزش بچه ها بجهت اجتماعی کردن آنها حیاتی هستند. اما بالاتر از همه آنچه که اسباب بازی آموزشی کودکان می توانند انجام دهد، شما به عنوان یک پدر و مادر می توانید کاری را انجام دهید و یا بگونه ای رفتار کنید تا فرزندتان به زودی هنگامی که رشد می کند تبدیل به یک فرد خوب و موثری شود.

منابع :

yogee
learningtoyguide

مجله بازی‌دونه
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها